JOSHUA SPARUJE Z BAKOLE PRZED WALKĄ Z MILLEREM

Redakcja, Social Media

2019-04-16

Wczoraj pisaliśmy o powrocie do treningów niedawnego pogromcy Mariusza Wacha, Kongijczyka Martina Bakole (12-1, 9 KO). Dziś dowiedzieliśmy się, że Bakole jest sparingpartnerem samego Anthony'ego Joshuy (22-0, 21 KO) przed walką mistrza świata IBF, WBO i WBA z Jarrellem Millerem (23-0-1, 20 KO), która czeka nas 1 czerwca w Nowym Jorku.

BAKOLE SZYBKO WRÓCIŁ DO TRENINGÓW >>>

Przypomnijmy, że Eddie Hearn niedawno narzekał na trudności w znalezieniu sparingpartnerów dla Joshuy, twierdząc, że ''nie jest możliwe sprowadzenie kogoś, kto imitowałby Millera pod względem rozmiarów, szybkości, poruszania się w ringu, całości atrybutów, (...) zbliżamy się jednak do ideału tak blisko, jak to możliwe''. Bakole wielokrotnie sparował już z Joshuą w przeszłości, zbierając bardzo dobre opinie - i choć jest pięściarzem mocno różniącym się od Millera pod względem stylu, jest z pewnością w stanie wnieść do ringu wysoką intensywność i ogólną jakość podczas sparingów.

Hearn po raz pierwszy skontaktował się z menadżerem i trenerem Bakole jeszcze przed niedoszłą walką Joshua vs Pulew (Bułgara zastąpił Carlos Takam) w październiku 2017 roku. Potem Bakole pomagał AJ'owi regularnie podczas kolejnych obozów mistrza świata, najwięcej rund stoczyli ze sobą przed walką Joshua vs Powietkin. Kongijczyk twierdził, że wiele razy sparował z Joshuą przez dwanaście zaciętych rund z rzędu, mówili o tym również ludzie z jego obozu. Wkrótce powinniśmy Was poinformować, czy przed walką z Jarrellem Millerem Bakole na dłużej zagości na obozie AJ'a. Czekamy również na szczegółowe informacje o pozostałych sparingpartnerach.