ELEIDER ALVAREZ vs JESSE HART 15 CZERWCA?

Redakcja, Boxingscene

2019-04-16

Były mistrz świata WBO wagi półciężkiej, Eleider Alvarez (24-1, 12 KO) wróci do ringu prawdopodobnie już 15 czerwca, podczas gali Fury vs Schwarz w Las Vegas. Rywalem Kolumbijczyka może być Amerykanin Jesse Hart (25-2, 21 KO), który dwukrotnie rywalizował o tytuł WBO wagi super średniej.

Przypomnijmy, że Alvarez zdobył tytuł mistrzowski w sierpniu zeszłego roku, niespodziewanie pokonując przed czasem Siergieja Kowaliowa. Stracił go w rewanżu z Rosjaninem w lutym tego roku, przegrywając jednogłośną decyzją sędziów. Trzeba przyznać, że potencjalny czerwcowy rywal Alvareza (obaj zawodnicy wyrazili gotowość do podpisania kontraktów) to naprawdę mocny gracz, być może dlatego, że Kolumbijczyk ma już 35 lat i nie chce tracić czasu na mniejsze walki.

Jesse Hart ma 29 lat, dobre warunki fizyczne i chyba nie jest już w stanie komfortowo mieścić się w limicie wagi super średniej, zadebiutuje więc niedługo w wyższej kategorii. Jego ostatnia walka to rewanż z Gilberto Ramirezem w grudniu zeszłego roku, który przegrał większościową decyzją sedziów po bardzo zaciętej walce. Pierwszy raz zmierzył się z meksykańskim mistrzem we wrześniu 2017 roku, przegrał wtedy jednogłośnie, ale również po wyrównanym starciu. Jego walka z Alvarezem byłaby z pewnością bardzo ciekawą pozycją undercardu gali, podczas której Tyson Fury będzie chciał ugruntować swoją pozycję na rynku amerykańskim.