DUBOIS OTWARTY RÓWNIEŻ NA WALKI Z CHISORĄ I ALLENEM

Redakcja, Twitter

2019-04-14

Brytyjski prospekt wagi ciężkiej, Daniel Dubois (10-0, 9 KO) już za niecałe dwa tygodnie - 27 kwietnia w Londynie - zmierzy się z Richardem Larteyem (14-1, 11 KO) z Ghany. Więcej mówi się jednak o walce Dubois z Joe Joyce'em (8-0, 8 KO) o pas mistrza Wielkiej Brytanii. Dużo młodszy od Joyce'a Daniel twierdzi przy tym, że jest gotowy zmierzyć się o tytuł nie tylko ze srebrnym medalistą olimpijskim.

Przypomnijmy, że w marcu brytyjska komisja bokserska (BBBofC) zarządziła walkę Dubois vs Joyce o wyżej wymieniony pas. Na 10 kwietnia wyznaczono datę przetargu, który miał wyłonić organizatora walki. Na prośbę obozów obu pięściarzy przetarg przeniesiono niedawno na 24 kwietnia. Wygląda więc na to, że walka wciąż jest możliwa, choć Dubois mówi już o tym, że w razie wycofania się Joyce'a, z chęcią stanie do walki z innym zawodnikami czołówki brytyjskiej sceny: Dereckiem Chisorą (29-9, 21 KO) i Davidem Allenem (16-4-2, 13 KO).

- Nie mam zamiaru nikogo unikać, a ci goście są przede mną lub w okolicach mojego miejsca w rankingach, więc muszę z nimi walczyć i to właśnie zrobię. Przeszedłem na zawodowstwo, żeby wciąż iść do przodu - mówi Dubois i trzeba przyznać, że gdyby zmierzyłby się w tym roku z Joyce'em, Chisorą lub Allenem, byłyby to bardzo ciekawe zestawienia. Inna sprawa, że od dłuższego czasu coraz częściej zapowiadana jest jesienna lub zimowa walka ''DDD'' z Nathanem Gormanem (16-0, 11 KO). Obaj młodzi bokserzy promowani są przez Franka Warrena, który obiecywał ostatnio ich starcie kilka razy i mimo, że nie można mu zawsze wierzyć, to tym razem temat dość mocno podchwyciła telewizja i pojedynek Dubois vs Gorman wydaje się prawdopodobny.