REWANŻ CONLANA Z NIKITINEM 3 SIERPNIA W BELFAŚCIE?

Redakcja, Irish News

2019-04-12

Podczas igrzysk w Rio w 2016 roku Michael Conlan (11-0, 6 KO) przegrał z Władimirem Nikitinem (3-0) kontrowersyjną decyzją sędziów, po czym pokazał im środkowy palec i ogłosił, że nigdy już nie będzie rywalizował w olimpijskim boksie. Teraz Irlandczyk dostanie od dawna zapowiadaną szansę zrewanżowania się Rosjaninowi.

ŚRODKOWY PALEC W RIO >>>

- Ta walka jest na 90 procent pewna. Wygląda na to, że odbędzie się w lecie, prawdopodobna data to 3 sierpnia. Chcę tego pojedynku i wiem, że Nikitin też go chce, grupa Top Rank również jest na tak (obaj bokserzy walczą dla Top Rank - przyp. red.). Jestem pewien, że trzeba będzie Nikitinowi dobrze zapłacić. Będzie chciał naprawdę konkretnej forsy, to może być jego ostatnia walka, na której może porządnie zarobić. Wiem, że jego ludzie są pewni siebie, wierzą, że to on wygrał naszą walkę na igrzyskach. Ta pewność siebie jest dla mnie korzystna. Spełnię swoje marzenie, gdy będę wchodził na arenę w Belfaście - mówi Conlan.

ARUM: CONLAN ZMIENI OBLICZE BOKSU >>>

- Za każdym razem, gdy widzę Nikitina, jesteśmy dla siebie mili, ale zdajemy sobie sprawę, że między nami wciąż jest konflikt. Kiedy walka zostanie ogłoszona, z pewnością wzrośnie napięcie. Niech wie, że nadchodzę, by urwać mu łeb. Nie wydaje mi się, by walka miała wyjść poza szóstą rundę - dodaje bokser z Belfastu, którego sierpniowy pojedynek będzie zapewne jedną z atrakcji niezwykle popularnego festiwalu kultury irlandzkiej Féile an Phobail.

CZAS NA REWANŻ CONLANA >>>

Przypomnijmy, że Conlan i Nikitin wygrali swoje ostatnie walki w marcu tego roku na gali w Nowym Jorku. Irlandczyk zdominował (3x 100:90) Rubena Garcię Hernandeza, Nikitin męczył się natomiast z Juanem Tapią, wygrywając ostatecznie stosunkiem głosów dwa do remisu.

Na koniec prezentujemy pojedynek Michaela Conlana - m.in. mistrza świata, brązowego medalisty olimpijskiego oraz mistrza i wicemistrza Europy - z mistrzostw kontynentu w Samokowie, gdzie zdobył złoty medal. Rywalem Conlana w prezentowanym starciu z archiwum BOKSER.ORG jest Francuz Anthony Bret.