EFE AJAGBA PEWNY NOKAUTU W WALCE Z WALLISCHEM

Redakcja, BoxingTalk

2019-04-10

Potężnie bijący prospekt wagi ciężkiej, Nigeryjczyk Efe Ajagba (9-0, 8 KO) 27 kwietnia w Las Vegas zmierzy się z Niemcem Michaelem Wallischem (19-1, 12 KO). Ajagba mieszka w tej chwili w Teksasie, trenuje go Ronnie Shields. Być może dlatego pewność siebie Nigeryjczyka rośnie z walki na walkę.

- Oglądałem wiele walk Wallischa. W starciu z nim będę szedł do przodu i dużo używał lewego prostego. Kiedy zobaczyłem, jak walczy Niemiec, nabrałem przekonania, że go znokautuję. Po prostu to wiem. On jest wysoki, ale ja jestem wyższy, jego wzrost mu nie pomoże. Goście, z którymi walczył, nie przygotują go na mnie. Gdy ktoś wchodzi ze mną do ringu, wszystko wygląda inaczej. Moje umiejętności, szybkość i siła robią różnicę. Dokładnie wiem, co zrobię między linami - mówi Ajagba.

- Ostatnio widziałem walkę Wallischa z Christianem Hammerem i nie wiem do końca, dlatego Wallisch dał się wtedy wyliczyć. Hammer nie jest dobrym zawodnikiem. Ja znokautuję Niemca naprawdę, nie wiem, w której rundzie, ale on nie przetrwa ze mną całego dystansu - dodaje ćwierćfinalista igrzysk olimpijskich w Rio, który ostatnią walkę stoczył w marcu, pokonując przed czasem Amira Mansoura.