POŻEGNALNA WALKA LEBIEDIEWA Z PASEM WBA W STAWCE?

Redakcja, Sky Sports

2019-04-02

Jeszcze pod koniec marca promotor Lawrence'a Okolie (12-0, 9 KO) wyszedł z propozycją walki do obozu Denisa Lebiediewa (32-2, 23 KO). - Przedyskutowałem to z samym Denisem i jego trenerami. Są gotowi na takie starcie - zapewnia Wadim Korniłow, menadżer Rosjanina.

Po tym jak Aleksander Usyk zrzekł się tytułu mistrza świata kategorii cruiser federacji WBA, Lebiediew może zaboksować z perspektywicznym Anglikiem o wakujący pas. Ale istnieje również prawdopodobieństwo, że bez walki zostanie uznany pełnoprawnym championem, który w konfrontacji z Okolie podejdzie po prostu do pierwszej obrony.

- Denis to wielki mistrz, który ma w Rosji wielu kibiców. To może być jego ostatnia walka w karierze - kontynuował Korniłow. Rosjanie nie ukrywają, że chcieliby takiego pojedynku u siebie. Natomiast Eddie Hearn będzie chciał sprowadzić ich do Wielkiej Brytanii.

- Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Denisowi zostanie przywrócony status super mistrza WBA. A wtedy mógłby on bronić tytułu w swoim pożegnalnym występie. Bo to raczej będzie jego ostatnia walka - zakończył Korniłow.