CALLUM SMITH CELUJE W WALKĘ UNIFIKACYJNĄ Z GILBERTO RAMIREZEM

Redakcja, Sky Sports

2019-03-29

Mistrz świata WBA wagi super średniej, Callum Smith (25-0, 18 KO) stoczy walkę w obronie tytułu 1 czerwca, podczas gali Joshua vs Miller w Nowym Jorku. Przeciwnik jest jeszcze nieznany, ale ''Mundo'' wybiega już w przyszłość i planuje pojedynek unifikacyjny z mistrzem WBO Gilberto Ramirezem (39-0, 25 KO) w drugiej połowie roku.

Za niecałe dwa tygodnie, 12 kwietnia na gali Łomaczenko vs Crolla, przeciwnikiem Ramireza będzie Tommy Karpency. Tytuł WBO nie znajdzie się w stawce walki. Smith będzie oglądał pojedynek Meksykanina z Amerykaninem spod ringu, by z bliska przyjrzeć się przyszłemu rywalowi. Plany Smitha opisuje jego trener Joe Gallagher.

- Chcemy wielkiej walki unifikacyjnej z Gilberto Ramirezem. Celujemy we wrzesień lub październik. Najpierw jednak Callum wybiera się do Ameryki. Wygląda na to, że będzie walczył tuż przed walką wieczoru w Nowym Jorku, czyli przed walką, w której wystąpi Anthony Joshua. Jeśli ta gala ma być bitwą Brytanii z resztą świata, numer jeden na świecie nie może siedzieć w domu. Nie dostaniemy lepszej okazji, by zwiększyć status Calluma za Oceanem. Każdy będzie oglądał, a chcemy, by każdy wiedział, kim jest Callum. Walka na tej gali to logiczny ruch biznesowy - mówi trener znany również jako ''Tesco Joe''.