PEŁNA ROZPISKA GALI CIEŚLAK vs KALENGA 1 MARCA W LEGIONOWIE

Redakcja, Informacja prasowa

2019-02-15

Promotor Tomasz Babiloński nie ustaje w poszukiwaniach nowych polskich talentów. W ramach projektu "Talent Factory" 1 marca egzaminatorami Polaków będą mistrzowie Litwy, a wszystko podczas gali w Arenie Legionowo.

- Trzej młodzi i utytułowani już pięściarze Skorpiona Szczecin Ryszard Lewicki, Konrad Kaczmarkiewicz i Łukasz Stanioch zmierzą się z mistrzami Litwy z doświadczeniem na międzynarodowych ringach. To będzie trudny, ale bardzo pożyteczny sprawdzian dla biało-czerwonych – mówi organizator cyklu "Talent Factory", Tomasz Babiloński.

W pierwszej walce w wadze -75kg mieszkający w Anglii Ryszard Lewicki spotka się z Vytautasem Balsysem. Pod koniec zeszłego roku Lewicki w imponujący sposób wygrał Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, pokonując pięciu rywali, w tym byłych i aktualnych Mistrzów Polski Seniorów Daniela Adamca i Bartosza Gołębiewskiego.

- Wróciłem właśnie z Akademickich Mistrzostw Anglii, który jako pierwszy zawodnik w historii wygrałem już po raz czwarty. W następnym tygodniu jadę z kadrą Polski na turniej do Sofii, a potem czeka mnie kolejny występ na galach "Talent Factory" – mówi uważany za wielki talent Lewicki.

Jego rywalem w Arenie Legionowo będzie aktualny mistrz Litwy i wicemistrz z 2017 roku Vytautas Balsys, który z kolei przed trzema laty został srebrnym medalistą Młodzieżowych Mistrzostw Europy i dotarł do ćwierćfinału Młodzieżowych MŚ. W ubiegłym roku zdobył brązowy medal Akademickich Mistrzostw Świata. W październiku 2018 roku wygrał z Bartoszem Gołębiewskim 2:1 w meczu towarzyskim w Ostrowcu.

1 marca kibice zobaczą także dwa pojedynki w kategorii -81kg. Mistrz Polski Juniorów z 2017 roku Konrad Kaczmarkiewicz będzie walczył z Pauliusem Zujevasem, który jest trzykrotnym Mistrzem Litwy Seniorów (2016, 2017, 2018). Młodzieżowy Mistrz Polski (2016) wagi półciężkiej - Łukasz Stanioch, zmierzy się z aktualnym wicemistrzem Litwy Azuolasem Zube.

Przeciwnik Konrada Kaczmarkiewicza ma za sobą starty na litewskim ringu także w wadze -91kg. W 2015 roku został brązowym medalistą mistrzostw swojego kraju. W kategorii ciężkiej boksował też np. w 2011 roku podczas turnieju pamięci Michała Szczepana w Raszynie.

Ostatni z Litwinów - Azuolas Zube ma inną "przeszłość" bokserską od swojego rodaka. W 2017 roku zdobył brąz Mistrzostw Litwy w wadze -75kg. Co ciekawe cztery lata wcześniej startował w wadze -57kg na Mistrzostwach Europy Kadetów w Rosji, gdzie medalu nie zdobył.

Poniżej pełna karta walk gali Clever-group Boxing Night, która odbędzie się 1 marca w Arenie Legionowo. Bilety w cenie od 25 PLN dostępne w serwisie eBilet.pl. Transmisja na żywo w kanałach sportowych Polsatu.

Michał Cieślak (17-0) vs Youri "El Toro" Kalenga (24-5)
Piotr Gudel (9-2-1) vs Wiktor Kotochigov (7-0)
Patryk Cichy (0-0) vs Bartosz Głowacki (1-0)
Krzysztof "Skorpion" Cieślak (23-6) vs Artem Ayvazidi (11-13-1)
Paweł Czyżyk (2-1) vs Igor Porębski (2-0)
Jakub Dobrzyński (1-2) vs Michał Krawczyk (1-0)

Talent Factory:
Ryszard Lewicki (Polska) vs Vytautas Balsys (Litwa)
Konrad Kaczmarkiewicz (Polska) vs Paulius Zujevas (Litwa)
Łukasz Stanioch (Polska) vs Azuolas Zube (Polska)