STIVERNE: NAJLEPSZY OBECNIE W WADZE CIĘŻKIEJ JEST FURY

Redakcja, World Boxing News

2019-02-15

Bermane Stiverne (25-3-1, 21 KO) w przyszły weekend postawi swoją karierę na szali w potyczce z Josephem Joyce'em (7-0, 7 KO). Były mistrz świata federacji WBC zapytany o najlepszego obecnie pięściarza królewskiej kategorii wskazał na Tysona Fury'ego (27-0-1, 19 KO).

"Król Cyganów" po długiej, ponad dwuletniej przerwie powrócił, pokonał dwóch średniaków, po czym stoczył świetny, zremisowany ostatecznie pojedynek z panującym mistrzem WBC, Deontayem Wilderem (40-0-1, 39 KO). Co prawda dwukrotnie był liczony, lecz mimo tego większość ekspertów widziała jego wygraną w ostatecznym rozrachunku.

- Moim zdaniem najlepszy obecnie jest Fury. Naprawdę zna wiele sztuczek i jest niewygodny do boksowania. Bardzo mnie zaskoczył wracając po takiej przerwie, bo wyglądał jak gdyby nigdy tej przerwy nie miał. Dla mnie to obecny numer jeden - przekonuje Haitańczyk z kanadyjskim paszportem.

- Jestem otwarty na walkę z każdym. Zrobiłem sobie rok przerwy, lecz teraz czuję się dobrze i gotowy na wszystkich. Obecnie chodzi o to, by mądrze trenować i podejmować mądre decyzje - dodał Stiverne.