SMITH GOTÓW PRZENIEŚĆ SIĘ DLA KOWALIOWA DO WAGI PÓŁCIĘŻKIEJ

Marcin Olkiewicz, Boxingscene.com

2019-02-07

Joe Gallagher, trener truimfatora turnieju World Boxing Super Series i zunifikowanego czempiona wagi super średniej Calluma Smitha (25-0, 18 KO) zapowiedział, że jego podopieczny chętnie przeniesie się o jedną kategorię wagową w górę, by podjąć słynnego Siergieja Kowaliowa (33-3-1, 28 KO).

W miniony weekend Rosjanin odzyskał pas mistrza świata federacji WBO, pokonując na punkty Eleidera Alvareza. "Kruszer" wprawdzie deklaruje, że najchętniej podjąłby teraz któregoś z pozostałych mistrzów kategorii półciężkiej, ale gdyby negocjacje z nimi zakończyły się niepowodzeniem, walka z Brytyjczykiem mogłaby być dla niego ciekawą alternatywą. W każdym razie obóz "Mundo" jest na nią otwarty.

- Powiedzieliśmy Eddiemu (Hearnowi przyp. red), że chcielibyśmy teraz unifikacji. Interesują nas tylko największe walki. Jeśli jednak nikt z kategorii super średniej nie chciałby z nami zatańczyć, to jesteśmy gotowi na przeniosiny do wagi półciężkiej na pojedynek z kimś takim jak Kowaliow - stwierdził Gallagher.

- We wrześniu ubiegłego roku Callum Smith stał się bezwzględnym numerem jeden wagi super średniej. Potem został ojcem, więc zrobił sobie przerwę od treningów, ale teraz już wrócił na salę. Chciałbym, żeby Callum kolejny pojedynek stoczył w kwietniu lub maju, nieważne czy w Wielkiej Brytanii czy Stanach Zjednoczonych. Chodzi tylko o to, by była to wielka walka - zakończył szkoleniowiec pięściarza z Liverpoolu.