KOWALIOW: NOWY TRENER DUŻO MNIE NAUCZYŁ

Redakcja, boxingscene.com

2019-02-02

Siergiej Kowaliow (32-3-1, 28 KO) przekonuje, że pod wodzą nowego szkoleniowca nie popełni w rewanżu błędu, który popełnił w pierwszym pojedynku z Eleiderem Alvarezem (24-0, 12 KO).

Rosjanin wygrywał z Kolumbijczykiem na punkty, ale w siódmej rundzie został znokautowany. Po pojedynku zatrudnił na stanowisko głównego trenera Buddy'ego McGirta.

- Popełniłem błąd, ale teraz go naprawię. Nie miałem dostatecznie dużo paliwa, czułem się tak, jakby coś było nie tak z moim ciałem - powiedział.

- Zawsze daję z siebie więcej niż trzeba, to największy błąd, jaki popełniałem w mojej karierze. Buddy dużo mnie nauczył, m.in. oszczędzania energii. Słucham wszystkich jego rekomendacji i stosuję się do instrukcji. Miałem różnych trenerów, ale oni nie pomagali mi z boksem czy kondycją. Wszystko robiłem sam. Cieszę się, że pracuję z Buddym, on przypomniał mi o moim amatorskim stylu i boksowaniu - nie nokautowaniu, tylko boksowaniu - dodał.

Rewanż Alvarez-Kowaliow o pas WBO w wadze półciężkiej odbędzie się w niedzielny poranek czasu polskiego we Frisco w Teksasie. Transmisja od 4:00 w Polsacie Sport Extra i od 5:00 w Polsacie Sport.