TRENER KADRY CHCE ZAWODOWCÓW - WAWRZYK, PARZĘCZEWSKI, JONAK, ŁASZCZYK

Łukasz Furman, Informacja własna

2019-01-23

Ireneusz Przywara, nowy szkoleniowiec reprezentacji polskich bokserów, ma swoje pomysły na prowadzenie kadry. Jednym z nich jest skorzystanie z pomocy bokserów zawodowych, czy to w formie startów, czy wspólnych treningów. Padają nawet konkretne nazwiska.

Z kim nowy trener reprezentacji podjąłby chętnie współpracę? Myśli na przykład o Andrzeju Wawrzyku (33-1, 19 KO) w wadze super ciężkiej, Robercie Parzęczewskim (22-1, 15 KO) w półciężkiej, Damianie Jonaku (41-0-1, 21 KO) w średniej czy Kamilu Łaszczyku (24-0, 8 KO) w piórkowej.

- Liznąłem boks z każdej strony. Na obozach kadry bywałem od lat, pracowałem również z kobietami czy zawodowcami. Obserwowałem też trenerów zagranicznych i z każdego takiego wyjazdu coś wynosiłem dla siebie. Cały czas trzeba się uczyć i podglądać najlepszych - mówi dawny trener Tomasza Adamka, z którym współpracował zarówno na ringach olimpijskich, jak i zawodowych. Teraz chętnie sięgnie po innych zawodowców.

- Nawet wspólne sparingi dużo by dały tym młodym chłopakom z naszej kadry. Nie myślę już nawet o tych najbliższych igrzyskach, tylko o następnych. Doświadczeni zawodnicy mogą naprawdę pomóc niektórym młodym chłopakom. Oni mają przecież inny warsztat pracy, coś zawsze podpowiedzą i doradzą. Młodzi z pewnością by na tym skorzystali. Odbyłem już luźne rozmowy z Andrzejem Wawrzykiem czy Damianem Jonakiem. Z niektórymi chcę jeszcze porozmawiać - nie ukrywa Przywara.

Nowy selekcjoner podkreśla, że ważna będzie również współpraca z trenerami klubowymi zawodników. Już jutro z samego rana będziecie mogli na łamach BOKSER.ORG obejrzeć długi wywiad z nowym trenerem reprezentacji Polski. Porozmawialiśmy nie tylko o boksie olimpijskim, ale również o Tomaszu Adamku (53-6, 31 KO), z którym trener Przywara długo pracował. Zapraszamy.