WRACA FELIX STURM - PRZYMIARKI DO WALKI Z ABRAHAMEM

Redakcja, Sarajevo Times

2019-01-09

Felix Sturm (40-5-3, 18 KO), były mistrz świata wagi średniej i super średniej, pozostaje nieaktywny już od trzech lat. Dużo działo się wokół niego, był pomawiany o naprawdę złe rzeczy, a dodatkowo wpadł na dopingu. Jeden z najlepszych europejskich pięściarzy bez podziału na kategorie ostatnich lat szykuje się do powrotu.

Sturm, a właściwie Adnan Catić, więcej czasu niż w Niemczech spędza teraz w Bośni. Tam się przecież urodził. Miał zamiar nawet stoczyć tam kilka walk, ale na horyzoncie pojawiła się możliwość stoczenia pojedynku z... innym sławnym naturalizowanym Niemcem, urodzonym w Armenii Arthurem Abrahamem (47-6, 30 KO). O takim zestawieniu mówiono i pisano latami, lecz obaj panowie boksowali w rywalizujących z sobą grupach i nikt nie chciał pójść na ustępstwa. Teraz dużo łatwiej byłoby doprowadzić do ich wyczekiwanego spotkania.

Sturm trenuje do powrotu i w ciągu kilku tygodni powinniśmy poznać więcej szczegółów. W swojej bogatej karierze aż pięć razy zdobywał tytuł mistrza świata zawodowców, w tym aż czterokrotnie w wadze średniej.