PROMOTOR USYKA: POWIETKIN I ORTIZ MOŻLIWYMI RYWALAMI

Alexey Sukachev, boxingscene.com

2019-01-09

Promotor zunifikowanego mistrza wagi junior ciężkiej Aleksandra Usyka (16-0, 12 KO) wskazał kilku zawodników, z którym Ukrainiec mógłby zaboksować w królewskiej kategorii wagowej.

Usyk przeniesie się do wagi ciężkiej prawdopodobnie już w najbliższym starcie.

- W tej chwili z nikim nie negocjujemy. Usyk i jego zespół są na zasłużonym odpoczynku. Mogę jednak powiedzieć już teraz, że mamy problemy ze znalezieniem odpowiedniego rywala - oświadczył Aleksander Krasiuk, promotor 31-letniego pięściarza.

- Parker i Miller odmówili walki. Takam rzucił wyzwanie Chisorze. Whyte prawdopodobnie zmierzy się w kwietniu z Joshuą. Z czołówki wagi ciężkiej zostają nam tylko Aleksander Powietkin i Luis Ortiz. Jest 70% szans, że Aleksander zmierzy się z którymś z nich w swoim debiucie w kategorii ciężkiej. Jeśli te opcje odpadną, możemy przystąpić w marcu do obowiązkowej obrony tytułu z Denisem Lebiediewem. Zamierzamy się spotkać pod koniec przyszłego tygodnia z Eddiem Hearnem, aby więcej porozmawiać o naszych opcjach - dodał.

Obóz wspomnianego Josepha Parkera (25-2, 19 KO) zaprzeczył, jakoby odmówił pojedynku z Ukraińcem. - Nie było ze strony obozu Usyka żadnej komunikacji w sprawie tej walki - oznajmił promujący Nowozelandczyka David Higgins.

Usyk ostatni pojedynek stoczył 10 listopada w Manchesterze. Zastopował wtedy w ósmej rundzie Tony'ego Bellew.