DETTINGER WCIĄŻ W ARESZCIE, ALE MOŻE LICZYĆ NA POMOC RODAKÓW

Redakcja, globalnews.ca

2019-01-08

Christophe Dettinger (18-4-1, 7 KO) nie zostanie sam. W ciągu kilkudziesięciu godzin stał się prawdziwym bohaterem francuskiej ulicy, a ludzie zebrali już dla niego ogromne pieniądze.

Przypomnijmy fakty. Były mistrz Francji w wadze junior ciężkiej w sobotę ruszył z pięściami na policjantów, broniąc rzekomo innych przed zbytnią agresją funkcjonariuszy. Nagranie z tego zajścia obiegło cały świat. Policja szybko wydała krótkie oświadczenie. - "Pobił pan naszego kolegę. Jako bokser nie zastosował się pan do wielu reguł. Nauczymy pana tych z kodeksu karnego".

Nieaktywny od 2013 roku pięściarz wczoraj rano wraz ze swoim adwokatem pojawił się na komisariacie i oddał w ręce władzy. - Teraz odpowie przed sądem za te akty przemocy - skomentował sprawę Christophe Castander, Minister Spraw Wewnętrznych.

Ludzie szybko się skrzyknęli, organizując zbiórkę pieniędzy dla - ich zdaniem, potrzebującego ich Dettingera. Dziś w południe suma zebranych pieniędzy wynosiła aż 114 tysięcy euro! Na dobrego adwokata wystarczy...

Przypominamy Wam wideo z sobotnich zajść poniżej.