GASIJEW: USYK Z LEBIEDIEWEM TO WALKA 50 NA 50

Redakcja, R-Sport

2019-01-02

Murat Gasijew (26-1, 19 KO) pokonał niejednogłośnie na punkty Denisa Lebiediewa (32-2, 23 KO), przegrał natomiast do jednej bramki z Aleksandrem Usykiem (16-0, 12 KO). Mimo wszystko uważa, że w ewentualnym starciu tych dwóch zawodników sprawa wyniku byłaby otwarta.

W kuluarach spekuluje się, że Usyk mógłby zostać jeszcze na moment w limicie kategorii cruiser, choć Ukrainiec chętnie ruszyłby również na podbój wagi ciężkiej. Ale jeśli rzeczywiście miałby zostać na granicy 90,7 kilograma, jedną z najciekawszych walk byłoby właśnie starcie z Lebiediewem. Rosjanin jako "mistrz w zawieszeniu" federacji WBA ma teoretycznie pierwszeństwo do ataku na tron mistrzowski.

- To byłaby bardzo interesująca walka i z przyjemnością bym to zobaczył. Jeśli odbyłaby się w Rosji lub Ukrainie, to na pewno wybrałbym się na galę, by osobiście to zobaczyć. Obaj pięściarze świetnie poruszają się na nogach i trudno wskazać tu faworyta. Lebiediew jest twardszy, Usyk natomiast bardziej wszechstronny. Ich szanse oceniałbym prawdopodobnie w stosunku 50 na 50 - stwierdził Gasijew.

Wcześniej władze World Boxing Association zdecydowały, że Usyk musi dać walkę Lebiediewowi do 10 marca.