WŁASOW TŁUMACZY SIĘ Z PORAŻKI Z GŁOWACKIM: MIAŁEM PROBLEMY OSOBISTE

Redakcja, AllBoxing.Ru

2018-12-27

Maksim Własow (42-3, 25 KO) przyznał, że wychodząc do ringu z Krzysztofem Głowackim (31-1, 19 KO) był gotowy na to starcie od strony fizycznej, ale nie od mentalnej. - Nie miałem czystej głowy - komentuje po kilku tygodniach Rosjanin.

"Główka" wygrywając ten pojedynek nie tylko zdobył pas WBO wagi junior ciężkiej w wersji tymczasowej, ale również awansował do półfinału elitarnego turnieju World Boxing Super Series. Po optycznie twardej i w miarę równej walce sędziowie punktowali przewagę Polaka 118:110, 117:110 i 115:112.

- Przekonałem się na własnej skórze, jak ważna w tym sporcie jest psychologia i czysta głowa. Podczas przygotowań miałem pewne osobiste problemy i nie mogłem się skoncentrować tylko na boksie - tłumaczy się z porażki Własow i dodaje. - Wrócę na ring prawdopodobnie w kwietniu. Od teraz zwrócę również trochę więcej uwagi na przygotowanie fizyczne. Jeśli nadarzy się taka okazja, z przyjemnością wyjdę kiedyś do rewanżu z Głowackim. Wciąż mam nadzieję, że zostanę jeszcze mistrzem świata - dodał.