CHISORA I HAYE: WHYTE JAK NIKT INNY ZASŁUŻYŁ NA WALKĘ O TYTUŁ

Redakcja, Boxing News Online

2018-12-27

Dereck Chisora (29-9, 21 KO) docenił swojego sobotniego pogromcę i przyznał, że jego zdaniem Dillian Whyte (25-1, 18 KO) zasłużył sobie na walkę o mistrzostwo świata wagi ciężkiej.

30-letni osiłek z Londynu poza dwoma zwycięstwami nad "Del Boyem" ma również na rozkładzie takich zawodników jak Joseph Parker (PKT 12), Robert Helenius (PKT 12) czy Lucas Browne (KO 6). Mało kto zapracował więc na swoją szansę tak jak on.

Aktualnymi mistrzami są Anthony Joshua (22-0, 21 KO) - IBF/WBA/WBO, oraz Deontay Wilder (40-0-1, 39 KO) - WBC. Dillian chętnie spotkałby się i z jednym, i z drugim, choć bliżej mu do rewanżu z AJ-em za jedyną porażkę w karierze.

- On zdobył pas WBC Silver już ze dwa lata temu. Mówiłem to już wcześniej, że nie rozumiem, dlaczego do tej pory nie boksował jeszcze o tytuł mistrzowski. Zasłużył sobie na to. Wszyscy chcemy obejrzeć unifikację Joshuy z Wilderem, lecz jeśli do niej nie dojdzie, walkę o tytuł musi dostać właśnie Whyte - stwierdził Chisora. Wtóruje mu nowy menadżer, w przeszłości mistrz wszechwag, David Haye.

- Nie widzę w tym momencie poza Tysonem Furym drugiego zawodnika, który zasłużył sobie na walkę o mistrzostwo świata bardziej niż Whyte - stwierdził "Hayemaker".