OFICJALNIE: KOROBOW SOBOTNIM RYWALEM CHARLO!

Redakcja, Informacja prasowa

2018-12-17

To o czym pisaliśmy kilkadziesiąt godzin temu jest już informacją oficjalną. W najbliższą sobotę Matt Korobow (28-1, 14 KO) podejdzie do drugiej mistrzowskiej walki, mierząc się z posiadaczem pasa WBC wagi średniej w wersji tymczasowej, Jermallem Charlo (27-0, 21 KO).

Pierwotnie to Willie Monroe Jr (23-3, 6 KO) miał spotkać się z tym silniejszym z bliźniaków, ale wpadł na kontroli antydopingowej. Swoją gotowość natychmiast zgłosił Rosjanin i został teraz zaakceptowany przez Komisję Sportową Stanu Nowy Jork oraz federację World Boxing Council.

- Korobow jest trochę większy niż Monroe, ale również boksuje z odwrotnej pozycji, będę więc w stanie dostosować się do tej zmiany rywala. Najlepsi na świecie muszą potrafić dostosowywać się pod przeciwnika, a ja uważam siebie za najlepszego w wadze średniej. Korobow to jeszcze lepszy pięściarz niż Monroe, więc wygrana nad nim będzie miała jeszcze słodszy smak - stwierdził Charlo.

- Miałem zaboksować na rozpisce tej gali, więc fizycznie i mentalnie jestem dobrze przygotowany. Szykowałem się na ten moment przez całe życie. Nie możecie przegapić tej walki - podkręca atmosferę Korobow, w przeszłości dwukrotny mistrz świata w boksie olimpijskim.