LENNOX LEWIS: FURY OBNAŻYŁ WILDERA

Redakcja, iFL TV

2018-12-02

Słynny Lennox Lewis twierdzi, że jeśli dojdzie do rewanżu, Tyson Fury (27-0-1, 19 KO) wypadnie jeszcze lepiej i pewnie pokona Deontaya Wildera (40-0-1, 39 KO).

Zdaniem wielu obserwatorów Fury wygrał pojedynek w Los Angeles, ale po dwunastu rundach sędziowie ogłosili remis.

- Powiem wam coś. Naprawdę trudno jest wygrać w Ameryce. Uważam, że nie powinna była paść tutaj decyzja niejednogłośna, według mnie Tyson Fury wygrał zdecydowanie. Deontay został trochę obnażony. Rewanż będzie wyglądał inaczej - skomentował Lewis.

- Byłem w szoku, że w dwunastej rundzie Fury się podniósł. Dał się trafić, ale pamiętajmy, przez co przeszedł - stracił mnóstwo na wadze, ponad dwa lata nie walczył. Jasne, że jak otrzyma cios w tył głowy, to padnie. Po prostu do tego jeszcze nie przywykł. Teraz to się zmieniło. Przyjął najlepsze ciosy Deontaya i się po nich dźwignął. Myślę, że za drugim razem Deontay tak łatwo go już nie zrani - dodał.

Fury był liczony dwukrotnie - w dziewiątej i dwunastej rundzie. Sędziowie punktowali 114-112 dla Fury'ego, 115-111 dla Wildera oraz 113-113, dzięki czemu Amerykanin zachował pas WBC w wadze ciężkiej. Była to już jego ósma obrona tytułu.