MOCNY FINAŁ SKORPIONA

Redakcja, Informacja własna

2018-11-22

Już w najbliższy piątek poznamy drużynowych mistrzów Ekstraligi Boksu Olimpijskiego w sezonie 2018. Decydująca bitwa o tytuł rozegra się na terenie Szczecińskiego Domu Sportu. Startujemy punktualnie o godzinie 19:00, wstęp bezpłatny.

W finałowym dwumeczu spotkały się dwie najlepsze drużyny fazy zasadniczej, czyli Skorpion Szczecin oraz zespół Wielkopolski. Ekipa ze stolicy Pomorza Zachodniego zajęła w tej rundzie wyższe miejsce, dzięki czemu zapewniła sobie możliwość rozegrania rewanżu na własnym terenie. Pierwsze spotkanie finałowe odbyło się niespełna dwa tygodnie temu w Szamotułach. Szczecińscy pięściarze wygrali na wyjeździe sześć z ośmiu walk i dzięki wynikowi 14:10 zapewnili sobie solidną zaliczkę przed rewanżem.

Teraz, aby osiągnąć swój wymarzony cel, Skorpion musi postawić kolejny krok. Zespół przez ostatnie dni intensywnie przygotowywał się do piątkowego wyzwania, a w powietrzu czuć wyczekiwanie oraz koncentrację. Co ważne, mimo dobrej zaliczki z Szamotuł, nikt nie zamierza lekceważyć przeciwnika i przedwcześnie wieszać na szyjach złotych medali.

– O takim podejściu w ogóle nie ma mowy – zapewnia Marcin Stankiewicz, trener Skorpiona. – Na razie wykonaliśmy dopiero połowę zadania, druga część nadal znajduje się przed nami. Podchodzimy z szacunkiem do przeciwnika, bo wiemy, że dysponuje mocnym składem i na pewno przyjedzie do Szczecina bardzo zmotywowany. Ciężko pracujemy, aby na piątek być optymalnie przygotowani. Mogę zapewnić, że cała drużyna da z siebie absolutne sto procent i zrobimy wszystko, aby tytuł mistrzowski został w naszym mieście.

Gala będzie taka, jak przez lata przyzwyczaił do tego Skorpion, czyli efektowna. Klub wierzy, że trybuny Szczecińskiego Domu Sportu wypełnią się do ostatniego krzesełka, a publiczność poniesie miejscową ekipę do cennego triumfu. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom kibiców pięściarstwa, Skorpion ponownie zdecydował o rezygnacji z pobierania opłat za bilety. Wstęp na halę będzie zatem darmowy, więc tym serdeczniej zapraszamy, aby pojawić się tego dnia na trybunach i z całych sił dopingować szczecińską ekipę.

Finał Ekstra Ligi Boksu Olimpijskiego w Szczecinie