FURY: WILDER TO NAJBARDZIEJ PRZERAŻAJĄCY PUNCHER W HISTORII

Redakcja, Informacja prasowa

2018-11-21

- Jeżeli Tyson po takiej przerwie i przejściach wróci udanym zwycięstwem, stanie się jednym z największych pięściarzy w historii - przekonuje Ben Davison, nowy trener Tysona Fury'ego (27-0, 19 KO), który 1 grudnia na ringu w Los Angeles skrzyżuje rękawice z panującym mistrzem świata wagi ciężkiej federacji WBC, Deontayem Wilderem (40-0, 39 KO).

- Nigdy wcześniej nie widziałem Tysona tak zdeterminowanego jak teraz podczas przygotowań. Prezentuje się znakomicie, zarówno od strony fizycznej jak i mentalnej. Te wszystkie złe dni są już dawno za nim. Pokazał determinację samym powrotem, a teraz z dnia na dzień wygląda coraz mocniej. Żeby pokonać kogoś takiego jak Wilder trzeba być w najlepszej formie, ale z tego co widzę jestem o niego spokojny - mówi promotor Frank Warren.

TYSON FURY - TRZY MIESIĄCE BEZ SEKSU, ALE Z WIELKIMI NADZIEJAMI >>>

- Nie mogę popełnić żadnego błędu przeciwko komuś takiemu jak on. Jeden moment zagapienia i może być po mnie. Zdaję sobie z tego sprawę. On znokautował każdego rywala. Jeden z nim przetrwał pełen dystans, lecz w rewanżu przegrał w niecałą rundę. Moim zdaniem to najbardziej przerażający puncher w historii boksu w wadze ciężkiej. Potrafi tak samo znokautować w pierwszej, jak i dwunastej rundzie. Z kimś takim trzeba zaboksować naprawdę mądrze. Przeszłość jednak pokazała, że takie walki można wygrywać. George Foreman bił pewnie dwa razy mocniej niż Muhammad Ali, ale to Ali znokautował Foremana. Wierzę w siebie i swoją ringową mądrość - nie ukrywa pretendent, a zarazem były champion IBF/WBA/WBO wagi ciężkiej.