KTO TERAZ DLA USYKA? HEARN WSKAZAŁ 5 NAZWISK

Redakcja, boxingnewsonline.net

2018-11-11

Współpracujący od niedawna z Aleksandrem Usykiem (16-0, 12 KO) promotor Eddie Hearn podał nazwiska potencjalnych rywali Ukraińca w wadze ciężkiej.

W sobotę na ringu w Manchesterze Usyk znokautował w ósmej rundzie Tony'ego Bellew (30-3-1, 20 KO) i obronił pasy wszystkich czterech najważniejszych federacji w wadze junior ciężkiej. Teraz 31-latek przeniesie się do królewskiej dywizji.

- Jest dla niego mnóstwo świetnych walk, będzie teraz bardzo popularny na brytyjskim rynku. W grudniu dojdzie do rewanżu Dilliana Whyte'a z Dereckiem Chisorą, chciałbym, żeby Usyk był wtedy na trybunach. Są też Aleksander Powietkin, Joseph Parker, Jarrell Miller. Opcji jest naprawdę wiele - oznajmił Hearn.

Głównym celem Ukraińca w wadze ciężkiej będzie zunifikowany czempion WBA, WBO i IBF Anthony Joshua (22-0, 21 KO). Pytany po wygranej nad Bellew o ten pojedynek, Usyk odparł krótko: - Musimy trochę poczekać, jest jeszcze za wcześnie, by o tym mówić

Joshua wróci na ring 13 kwietnia na stadionie Wembley w Londynie. Z Usykiem być może zmierzy się w drugiej połowie 2019 roku.