USYK W TARAPATACH, ALE ZNOKAUTOWAŁ BELLEW!

Aleksander Usyk (16-0, 12 KO) przegrał początkowe minuty, ale w ósmej rundzie znokautował Tony'ego Bellew (30-3-1, 20 KO) i obronił tytuł mistrza świata wagi junior ciężkiej federacji WBC/WBA/IBF/WBO.

Wejścia obu pięściarzy do ringu były klimatyczne - "Bomberowi" tradycyjnie towarzyszył hymn Evertonu FC, czyli utwór z serialu Z-Cars. Usyk wchodził w rytm specjalnie dla niego napisanych "Braci" Wasyla Żadana. A potem rozpoczęła się historyczna walka.

BELLEW PROWADZIŁ NA PUNKTY: NIE PAMIĘTAM POŁOWY WALKI, TO KONIEC! >>>

W pierwszej, rozpoznawczej rundzie, Usyk szachował prawą ręką i szukał kątów ataku, a Bellew pozostawał spokojny i uważny, trafiając dobrym lewym sierpowym na dół. Anglik dobrze radził sobie również w drugiej rundzie. Wciągał Usyka na kontry prawą ręką i dwukrotnie wyraźnie nią trafił. Mądrze pracował na nogach, a Ukrainiec nie mógł złapać swojego rytmu. Champion zwiększył tempo w trzeciej rundzie, trafił lewą ręką i zaczął wywierać mocniejszą presję, ale wciąż miał problemy z dobrze balansującym, pewnym siebie Bellew. Kontrująca prawa ręka Brytyjczyka funkcjonowała wprost znakomicie.

PARKER KOLEJNYM RYWALEM USYKA? >>>

Czwarta runda i piąta runda to starcia wyrównane. Bellew prowokująco opierał się o liny, nadal czaił się na nodze zakrocznej i szukał mocnych prawych - wciąż udanie, a Usyk trafiał ciosami lewą ręką w drugie tempo. W szóstej rundzie kapitalna taktyka Bellew procentowała, lecz Usyk nie ustawał i w ostatniej akcji rundy dość niespodziewanie mocno trafił, raniąc rywala. Siódma runda należała do mistrza, który zamykał zmęczonego już "Bombera" przy linach i mocno trafiał na dół oraz na górę. I choć Bellew prezentował dobre uniki, coraz gorzej radził sobie z jabem Usyka.

USYK: CHCĘ PASÓW WAGI CIĘŻKIEJ, ALE NA JOSHUĘ TERAZ ZA WCZEŚNIE >>>

Brutalny koniec tego znakomitego pojedynku nastąpił w ósmej rundzie. Bellew próbował zmienić przebieg walki i wdał się z Usykiem w wymianę przy linach, co okazało się zabójcze. Ukrainiec najpierw ustawił Tony'ego prawą ręką, a potem skosił go szybkim lewym sierpowym w charakterystycznym dla siebie, genialnym stylu. Po tej akcji Bellew po prostu nie miał prawa podnieść się w odpowiednim czasie. Nokaut!

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 11-11-2018 00:42:55 
Wielki szacun dla Bellew. Spodziewałrm sie ealki do jednej mordy, a on tak dobrze sobie radził z Usykiem.

Swietna walka i piekny nokaut.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 11-11-2018 00:43:39 
No ale mogłby Bellew troche stonować z tym rozpływaniem sie nad Usykiem.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 11-11-2018 00:46:18 
Napisze krótko. Ogromny szacunek dla Tony'ego Bellew.
Usyk pokazał dziś słabości (imo przegrywał 5-1 w rundach do połowy walki), ale też kawał charakteru. A cios chyba jednak jakiś ma, mimo głosów że waciak..
 Autor komentarza: DTOsman
Data: 11-11-2018 00:47:22 
@Ramirez82

On już nie pamiętał co robił i powtarzał się :)
 Autor komentarza: wojtyla85
Data: 11-11-2018 00:47:31 
Bellew boksował początkowe rundy na 110% I się szybko wypompował, a Usyk dał mu trochę miejsca i od 6 rundy go robił już jak chciał. Tarapaty? Chyba dla Bellew. Redakcja się ośmiesza podobnie jak Polsat z tymi ich komentatorami.
 Autor komentarza: Zartan
Data: 11-11-2018 00:47:35 
Szkoda , że Bellew nie strzepał mu jeszcze albo , że się nie przelizali... Masakra. Co do tej walki to tylko utwierdza mnie w przekonaniu , że w ciężkiej Usyk raczej nie będzie miał czego szukać. Szacun dla Tonego.
 Autor komentarza: klopotynajmana
Data: 11-11-2018 00:48:44 
Nikogo nke hejtuje, usyk to swietny bokser., alee... Czy nie macie podobnych odczuc, ze bokser to swietny, ale oprocz tego troglodyta? Angielskiego nie zna, i nawet jak jest z tłumaczem to odpowiada dwoma slowami, na konferencjach też zawsze milczy. Nigdu nic ciekawego do powiedzenia.
 Autor komentarza: MicCal
Data: 11-11-2018 00:49:10 
Tyle mówiło się, ze lewy sierp może zakończyć tę walkę, no i zakończył. Od 7 rundy jakby zupełnie inny pojedynek, Bellew siadł a Usyk przycisnął i pozamiatał. Zobaczymy co teraz, w cruiser nie ma już raczej nic do roboty.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 11-11-2018 00:52:35 
Tony walczył ładnie. Był śliski i sprawiał swoim nastawieniem problemy Oleksandrowi. Nie zmienia to faktów że komentatorzy na Polsacie wypaczyli obraz walki.
No bo sorry ale Miszkin to chyba postawił sobie za główny cel windowanie Tony'ego i odnieść można było wrażenie że jest ślepy na to co robi Usyk i wg jego opinii to można było odnieść że mamy do czynienia z jakąś deklasacją na Ukraińcu...
Kostyra dał się wciągnąć w tą paranoję i też popłynął.
Komentator to musi być osoba która potrafi zachować bezstronność niezależnie od tego komu kibicuje bo to aż żal później słuchać takiego czegoś.

A zakończenie kapitalne. Usyk znalazł w końcu sposób. Było pewne że mocniej ruszy bo groziło mu przy tak dobrej postawie Bombera punktowanie pod gospodarza.
No i znalazł lukę. Mocne wymiany sierpów podziałały. Tony przyjął tam ze 3 pod rząd chwilę wcześniej i się przejechał.
Wymiany sierpów z Hayem mu dały zwycięstwo przed czasem natomiast Uysk okazał się za szybki i za ostry.
Bardzo mocny nokaut. No i cios Usyk też jak najbardziej ma. To nie jest waciak tylko jego styl polega na czym innym. Częstotliwość ponad siłę. Nie znaczy to jednak że mocno uderzyć nie potrafi.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 11-11-2018 00:52:49 
@klopotynajmana

Daj spokoj. Wybitny bokser, skromny człowiek, a ty że troglodyta? Ma jeszcze nas zabawiać na konferencjach anegdotkami w 5 jezykach?
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 11-11-2018 00:53:02 
@klopotynajmana

Daj spokoj. Wybitny bokser, skromny człowiek, a ty że troglodyta? Ma jeszcze nas zabawiać na konferencjach anegdotkami w 5 jezykach?
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 11-11-2018 00:53:04 
@klopotynajmana

Daj spokoj. Wybitny bokser, skromny człowiek, a ty że troglodyta? Ma jeszcze nas zabawiać na konferencjach anegdotkami w 5 jezykach?
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 11-11-2018 00:53:06 
@klopotynajmana

Daj spokoj. Wybitny bokser, skromny człowiek, a ty że troglodyta? Ma jeszcze nas zabawiać na konferencjach anegdotkami w 5 jezykach?
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 11-11-2018 00:53:39 
Może zacznę przegranego Szacunek za koncówke Kariery mimo przegranej przez ko to poradoksalnie po 2 walce Hyem najlepsza jego walka szkoda mi było gościa jak płakał bo tam ambitny fighter z chrakterem.a Usyk cóż nie była to jego najlepsza walka ale zakończenie piękne to jest wielki talent on Łomanczenko to może przesadzę pięściarze kompletni zamiesza w Cruser.

to już pisałem pokazał tym jednym strzałem że nie ma waty nie jest panczerem jak Gasijev czy Dorticos ale ma mocny cios dodatkowo ma twardą głowę nie było takiego talentu kozaka w historii Cruser

Nie wiem czy będzie Mistrzem w Cieżkiej ale namiesza
 Autor komentarza: wojtyla85
Data: 11-11-2018 00:53:45 
klopotynajmana
Gość jest spokojny, nie lubi wywiadów, promocji i całej tej sztucznej otoczki. Troglodyta to raczej ktoś jak Szminka, Wilder lub Fury. Kłapią dziobami, a IQ dwucyfrowe. Zresztą skoro trzeba Ci to tłumaczyć to chyba masz podobne?
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 11-11-2018 00:53:59 
Oj, sorry, jakas zawiecha u mnie...
 Autor komentarza: klopotynajmana
Data: 11-11-2018 00:56:56 
wojtyla

nie no akurat potrafie oddzielić takiego szpilke od profesora usyka. może troglodyta źle określiłem. niemniej uważam, że taki Usyk, skoro jest na topie, mógłby ogarnąć ten angielski.
 Autor komentarza: wojtyla85
Data: 11-11-2018 00:56:58 
Ramirez82
To podobnie jak u Szminki w 10 rundzie :)
 Autor komentarza: MLJ
Data: 11-11-2018 00:59:17 
klopotynajmana

Ciekawe rozumowanie. Jak ktoś mało mówi to od razu tryglodyta..
Chyba nie za bardzo wiesz kogo dotyczy to określenie, więc Ci podpowiem. Podręcznikowego tryglodytę widziałeś na ringu, z Wachem..
Usyk jest bardzo inteligentny, czego namiastkę widzimy w ringu. Osoby małomówne w większości wykazują się dużą inteligencją.
 Autor komentarza: wojtyla85
Data: 11-11-2018 00:59:23 
klopotynajmana
A co ma się drzeć ju gołin dołn? Uczy się, zresztą może nie chciał lub nie musiał wcześniej? No i nie każdy ma talenty językowe.
 Autor komentarza: babyfat
Data: 11-11-2018 01:02:23 
Belju był mega szybki, ale Usyk wiedział, że szybko go to spali. Belju był wspaniały ale to było szaleństwo. Pozdrawiam wszystkich co wróżą juz przyszłość Usyka w ciężkiej, dobranoc mistrzowie klawiatury. Przykro mi, że nie poszło po Waszej myśli.

Kłopotynajmana
Zobacz choć jeden wywiad. Wysil się, a potem pisz cokolwiek.
 Autor komentarza: UrbanHorn
Data: 11-11-2018 01:02:35 
Każdy widzi, co widzieć chce...

Bellew wypadł zaskakująco dobrze. I u wielu zyskał szacunek!
Zaskakująco dobrze wypadł również Usyk! Gość pokazał umiejętność dostosowania się do warunków. To co dla jednych jest podstawą krytyki, dla innych powodem do dumy i radości.

Bellew znakomicie podjąć jedynie słuszną szansę. Znakomicie!
Wyciągnął z sytuacji maxa.

Zmusił tym samym Usyka do pokazania potencjału, którego dotąd pokazywać nie musiał.

To nieprawda, że Usyk nie ma ciosu. Usyk do tej pory nie musiał walczyć ofensywnie, po bandzie.
Usyk po raz pierwszy pokazał co potrafi w natarciu. I potrafi dużo.


Ta walka pokazała więcej niż nam się wydaje. Panowie wspięli się na swoje wyższe poziomy.
I szacun dla obydwu.

Niezależnie od tego wyszła różnica poziomów, ale nikomu to nie umniejsza.
 Autor komentarza: klopotynajmana
Data: 11-11-2018 01:02:51 
nic do gościa nie mam, bo to jeden z moich ulubionych bokserów. ale czasem mógłby się wysylić i zapodać jakąś dłuższą odpowiedź na pytanie, nawet w swoim ojczystym języku.
 Autor komentarza: Callisto
Data: 11-11-2018 01:04:02 
@klopotynajmana

Daj spokoj. Wybitny bokser, skromny człowiek, a ty że troglodyta? Ma jeszcze nas zabawiać na konferencjach anegdotkami w 5 jezykach?
 Autor komentarza: leon84
Data: 11-11-2018 01:04:21 
Wielki szacun dla Bellew.szczerze nie doceniałem go.Myslałem,że do jednej bramki będzie,ale Bellew do 7 rundy walka życia chyba.Od siodmej już szybkość spadła i Usyk zaczął dominować.Ósma już koncertowa Usyka...Moim zdaniem w wadze ciężkiej też będzie mistrzem.W w walce z Bellew miał kłopoty,ale Bellew był dziś mega szybki na nogach i świetnie przygotowany.Kto w ciężkiej będzie się tak poruszał po ringu???Joshua?Wilder?Walka,walce nie równa i mam nadzieje,że niedługo wielkie walki własnie z którymś z nich.
 Autor komentarza: Boban81
Data: 11-11-2018 01:04:49 
Usyk, rewelacja. Fantastyczny pięściarz, skromny człowiek. Chcę go zobaczyć w ciężkiej, zdecydowanie.
Bellew, zaskoczył nie tylko mnie. Do pewnego momentu nadspodziewanie dobrze sobie radził, ale jeśli walczy się z kimś takim jak Usyk, to zawsze jednak przychodzi TEN MOMENT.
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 11-11-2018 01:04:53 
Swietna walka.Spodziewalem sie podobnego obrazu walki,ale roztrzygniecie bylo dla mnie duzym zaskoczeniem.Myslalem,ze Usyk wygra na punkty
Ukrainiec zyskal moje uznanie,bo do tej pory pomimo niewatpliwej klasy sportowej bylem nieco do niego uprzedzony
Jezeli przejdzie do krolewskiej kategorii,zyska ona groznego gracza
 Autor komentarza: babyfat
Data: 11-11-2018 01:05:07 
Kłopotynajmana
Piłeś, nie pisz, bo masz zwiechę :0
 Autor komentarza: Callisto
Data: 11-11-2018 01:05:07 
@klopotynajmana

Daj spokoj. Wybitny bokser, skromny człowiek, a ty że troglodyta? Ma jeszcze nas zabawiać na konferencjach anegdotkami w 5 jezykach?
 Autor komentarza: Callisto
Data: 11-11-2018 01:05:32 
@klopotynajmana

Daj spokoj. Wybitny bokser, skromny człowiek, a ty że troglodyta? Ma jeszcze nas zabawiać na konferencjach anegdotkami w 5 jezykach?
 Autor komentarza: championn
Data: 11-11-2018 01:05:36 
Usyka to powinni przebadac na EPO na bank bierze cos na wydolnosc.
 Autor komentarza: championn
Data: 11-11-2018 01:06:01 
bo kica jak Drozd na meldonium
 Autor komentarza: pawel21g
Data: 11-11-2018 01:06:54 
@UrbanHorn

Rzadko zgadzam sie z Twoimi przemysleniami, ale akurat tutaj masz racje. Usyk pokazal w tej walce, ze nie musi wypykac przeciwnika, ale rowniez potrafi "zastrzelic" jak snajper jednym uderzeniem. Wielki plus, walka duzo lepsza niz cala gala w gliwicach, gdyby sedzia dał skonczyc Stepniowi co zaczal byloby tam znacznie ciekawiej.
 Autor komentarza: loku64
Data: 11-11-2018 01:08:06 
Dobra walka. Jednak po wywiadzie, wydaje mi sie, że walka szła tak jak zaplanował to Usyk. Bellew na poczatku naprawdę szybki i mobilny. Jednak w 7. Rundzie zaczął zwalniać. I właśnie to wystarczyło, aby Usyk go skończył. I co do ciezkiej to czemu nie, Ukrainiec jest przyjąć potrafi i technicznoe lepszego od niego nie ma w ciężkiej ani szybszego. Nie skreslabym go w wadze ciezkiej, oczywiscie nie od razu z Joshua. Pierwsza walke z kims z czolowki o dobrych warunkach Miller albo Pulev, to mogloby byc ciekawe zestawienie.
 Autor komentarza: klopotynajmana
Data: 11-11-2018 01:08:52 
babyfat

nie sądź innych wg siebie.
z Usykiem już od dłuższego czasu mnie to w oczy raziło, że zawsze półsłowkami i z tłumaczem, ale ok niech wam będzie.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 11-11-2018 01:10:40 
W ciężkiej to Usyk będzie górował bardzo mocno szybkością nad resztą. Szybkość, końska wręcz wydolność do walki w wysokim tempie i niewyobrażalnie dobra technika z pracą nóg sprawia że na starcie 80% pięściarzy nie będzie miało z nim szans.
No i dodatkowo facet ma dobrą odporność co przy rzadkich pomyłkach daje mu dodatkowy atut potrzebny w ciężkiej.

On może ograć każdego. Oczywiście nie będzie faworytem z takim AJ ale poza nim to wiele takich przypadków nie będzie.

Jak dla mnie Usyk byłby faworytem z Wilderem. Ciągłe zagrożenie oczywiście by było ale Wilder by nie wiedział co się dzieje przez większość walki.
 Autor komentarza: pawel21g
Data: 11-11-2018 01:12:29 
@klopotynajmana

Mało masz takich co korzystaja z pomocy tlumacza, a nie potrafia nawet odpowiadac polslowkami? Np... "Cynamon" Alvarez?
 Autor komentarza: UrbanHorn
Data: 11-11-2018 01:13:50 
@pawel21g

Ukłony
Piękna bokserska noc za nami.

Możemy się różnić, ważne by było czym :-)
Takie noce to sam miód.
 Autor komentarza: klopotynajmana
Data: 11-11-2018 01:15:30 
@pawel21g

alvarez to twór marketingowy i nie ma co od niego wymagać. a Usyk to profesor i myślę że stać go na coś więcej niż JU GOIN DAŁN.
 Autor komentarza: babyfat
Data: 11-11-2018 01:17:22 
Jak Belju zaczął pajacowac z gestykulacjami, to wiedziałem że to koniec. Pycha kroczy przed upadkiem mówią. Thriller Usyk Bellew czas skończyć. Mieliśmy wszystko w tej walce. Obaj wspaniali, ale król dalej jest jeden. Usyk!
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 11-11-2018 01:18:31 
Świetna Walka. Wygrał oczywiście faworyt, ale Bellew pokazał, że potrafi boksować jak mało kto i ma charakter. Myślę, że część osób, które przed walką drwiły sobie z Tonego, teraz po tej walce trochę nabrało do niego szacunku i może niektórzy dojdą przekonania, że nie wygrywał on walk przez przypadek.

Bellew był na początku bardzo niewygodny, zrywał dystans, zmieniał tempo, wyprowadzał ciosy z nietypowych kątów, próbował wciągnąć Usyka na kontry, schodził do lin i narożnika, by ograniczyć Ukraińcowi kąty do wyprowadzania ciosów, balansował, zasłaniał się barkiem, a z racji aktywnej obrony i silnego ciosu był bardzo niebezpieczny.

Usyk z kolei pokazał, że jest pięściarzem wyjątkowym. Był na początku mniej aktywny niż się spodziewałem, ale i tak stosował ogromny pressing i nie pozwalał Tonemu zbyt długo odpoczywać. Wbrew pozorom tempo walki było ogromne i prędzej czy później Tonego musiało dopaść zmęczenie, a jak jest zmęczenie to pojawiają się błędy, utrata koncentracji, co ostatecznie wykorzystał Usyk.
 Autor komentarza: leon84
Data: 11-11-2018 01:28:49 
@pawe21g
Upolować jednym ciosem???
Z tego co ja oglądałem,to w siodmej złamał chyba Bellew nos,a w ósmej do momentu ciosu nokautującego,Bellew zebrał kilka bomb i ten ostatni to już był tylko gwóźdź do trumny.
 Autor komentarza: pawel21g
Data: 11-11-2018 01:32:47 
@up

Ogladnij powtorke. Idealnie na punkt. Jaki by nie byl robity, to bylby dechy.
 Autor komentarza: zimowak
Data: 11-11-2018 01:37:15 
Bellew przyjął w czasie trwania walki chyba 2 lub 3 mocne ciosy które nim zachwiały. Sam wystrzelił mocnych dość sporo i trafiał.. jaka była reakcja - Usyk tylko jeszcze bardziej przez to napierał.
Szkoda, że Bellew wystarczyło sił tylko na 7 rund. To nie ten poziom fizyczny. Bellew wystrzelił wszystko co miał i to tylko opóźniło egzekucje. Usyk na szczęscie przechodzi do cięzkiej i tam już będzie mógł z innymi frikami toczyć pojedynki jak równy z równym.
 Autor komentarza: Demolition
Data: 11-11-2018 01:41:47 
Autor komentarza: klopotynajmanaData: 11-11-2018 00:48:44
Nikogo nke hejtuje, usyk to swietny bokser., alee... Czy nie macie podobnych odczuc, ze bokser to swietny, ale oprocz tego troglodyta? Angielskiego nie zna, i nawet jak jest z tłumaczem to odpowiada dwoma slowami, na konferencjach też zawsze milczy. Nigdu nic ciekawego do powiedzenia.

Wypowiada sie swobodnie w swoim jezyku, pamietam kiedy Manny rozumial ale mial tlumacza. Tomek Adamek kiedys tez tylko ''Hi" , "Bye"
Hiszpansko jezyczni zazwyczaj maja wyjebane... Patrz - Marquez, Barrera, Maidana, Lara, Canelo, Gamboa, Martinez, Chaves Sr.
 Autor komentarza: Demolition
Data: 11-11-2018 01:43:26 
*Chavez Sr.
 Autor komentarza: zimowak
Data: 11-11-2018 01:45:05 
Up
Do tego polecam posłuchać wywiadów Usyka. Czasami jak on gada to nie wiadomo czy mówi poważnie czy się zgrywa. Bardzo złożona postać
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 11-11-2018 01:59:40 
Lubię Usyka. Facet przy takich umiejętnościach mógłby być strasznym zarozumialcem a jest zupełnie odwrotnie. Pełen szacunek do rywala, brak lekceważenia i brak przechwałek co to nie zrobi w ringu.
Natomiast całość okrasza dużym poczuciem humoru. Facet lubi sobie żartować.

Życzę mu wszystkiego dobrego. Liczę że w ciężkiej też da o sobie znać jego geniusz.
 Autor komentarza: Demolition
Data: 11-11-2018 02:02:19 
Nieobliczalny, technicznie doskonały.
Cała paka Ukraińców ze wschodu ma to coś 😜
Może to kozactwo hehe
 Autor komentarza: ktosik
Data: 11-11-2018 02:10:19 
Usyk po prostu dał się wystrzelać Bellew, który chciał zrobić walkę życia na 200% czyli ponad możliwości.
To coś jak Mejłeter z MaK Gregorem też dal się wyszumieć, potem prrzycisnął i po zawodach.
Moim zdaniem Usyk od początku kontrolował ten pojedynek, Bellew trochę pajacował aczykolwiek brawa za ambicję i siły w jakie włożył w te pierwsze 6 rund - był nawet szybszy od Usyka.
Usyk boksowal spokojnie a BelliU na 110% stąd też tak wyglądało pierwsze 6 rund.
Potem gdy Angol się zmęczył i Usyk to zauważył to zakonczył te szopkę - ot cała strategia Usyka.
 Autor komentarza: ktosik
Data: 11-11-2018 02:11:41 
Zgadzam się też że Miszkin wypaczył obraz walki, niby pięściarz a nie wyczaił strategii usyka, przepraszam za wulgaryzmy ale *ujowy z niego jest i był od zawsze komentator - taki dla niedzielnych januszy...
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 11-11-2018 02:38:16 
"Zgadzam się też że Miszkin wypaczył obraz walki"

Nigdy nic do Miszkina nie miałem ale tym razem dał plamę w moim odczuciu. Jakby na siłę starał się podkreślić jak to Usyk nie rozczarowuje a Bomber robi co chce.
Było to dziwne bo mimo że Bellew radził sobie nieźle to Oleksander cały czas był w grze i działał. Tego jednak nie dostrzegał facet.
A Kostyra za nim popłynął.

Ciekawe że po nokaucie Miszkin zamilkł i nie miał do powiedzenia nic.
Stronniczy komentarz to słaba sprawa.
 Autor komentarza: BezStraha
Data: 11-11-2018 03:56:57 
Przecież Bellew nie miał w ogóle pomysłu na te walkę. Nie przeprowadził żadnej akcji w której by trafił kilkoma ciosami. Bil zamachowe pojedyncze cepy i tym czasem trafiał. Kilka prostych i to bylo by wszystko.
Praktycznie zero ciosów na korpus i zero haków...Bellew nie boksował!!! Wiekszosc walki starał sie ustrzelić Ukrainca w głowę. Pruł powietrze z reguły tymi cepami.
Wielki plus to czucie dystansu i dobry timing w starciu z Uskiem ...co nie jest łatwe.
Niby pacynka Uska nie ma siły, a od 3 rundy Bellew zaczął mieć spuchnięty policzek ,który miał cały czas obijany.
Dla Uska byla to jedna z wielu walk ,w sumie nic szczególnego ,ani przez 1 sekundę tej walki nie był w tarapatach.

Nie słuchałem miszkina i jego "pseudo-intelektualnych" wywodów ,wiec nie zdołał mi obrzydzić walki...
 Autor komentarza: ktosik
Data: 11-11-2018 04:10:38 
"Nigdy nic do Miszkina"

A ja właśnie akurat nigdy za nimi nie przepadałem bo:
Miszkin jest bardzo stronniczy i ogólnie jego komentowanie brzmi jakby cierpiał na Downa.
A Kostyra to już rutyniarz który też często pieprzy od rzeczy, dodatkowo pierze brudy publicznie na swoim kanale, jednocześnie włażąc w 4 litery Salecie

Jeśli czyjejś ekspertyzy chce posłuchać to już dużo bardziej miarodajni wydają mi się
Pindera, Garncarczyk czy taki młody gostek z You Tube "RSC" mianowicie ten z tego linka
https://www.youtube.com/watch?v=DEngakUiNgw&lc=z23rcn4osqvidxq0hacdp434dyfowgdoqqxfjcqyeuhw03c010c.1541793576048586
 Autor komentarza: MatMaister90
Data: 11-11-2018 04:24:15 
Usyk w tarapatach?
Błagam, facet nie był ani przez moment zagrożony.
Owszem Bellew prowadził ale do czasu, aż Usyk przestał mu na to pozwalać i po prostu go ubił. Tonemu zabrakło pary już po 5 rundzie. Wspiął się na wyżyny od samego początku.
 Autor komentarza: BezStraha
Data: 11-11-2018 04:32:34 
Autor komentarza: Ghostbuster

Bellew był na początku bardzo niewygodny, zrywał dystans, zmieniał tempo, wyprowadzał ciosy z nietypowych kątów, próbował wciągnąć Usyka na kontry, schodził do lin i narożnika, by ograniczyć Ukraińcowi kąty do wyprowadzania ciosów, balansował, zasłaniał się barkiem, a z racji aktywnej obrony i silnego ciosu był bardzo niebezpieczny.

To co kolego napisałeś ,ze Bellew czul się dobrze w ringu , dobrze czul dystans i fajnie się poruszał.
Ale nie boksował. ...albo boksował bardzo zachowawczo.
Nogę zakroczna zostawiał z tylu ,wykroczna wychodził do przodu ugięta w kolanie ,zadawał cios, po czym wracał do swojej bezpiecznej pozycji. Byl bardzo sprężysty i nawet mu to wychodziło momentami.
Zniżał przy tym pozycje i cios szedł z zamachu ,ale bez dużej siły ,bo tylna noga była mocno z tylu, aby bezpiecznie za chwile znaleźć się w dystansie.
Chciał tym wciagac Uska w swoja strefę i zadać kontrę, tylko ze Usyk jeszcze lepiej czul dystans i nie wchodził w strefę do kontry.
W zmiennym tempie i pod rożnymi kątami bil, to prawda ,ale w identyczny sposób.
Z dużym respektem wyszedł do Uska ,aż za dużym i nie przekonał mnie.
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 11-11-2018 06:33:49 
BezStraha

Może oglądałeś inną walkę. Nie potrafię inaczej wytłumaczyć tego co widziałeś. Na prawdę nie widziałeś jak Bellew próbował wciągnąć Usyka na kontrę? Nie widziałeś jak szedł pod liny, czy narożnika? jak kombinował ze zmianą tempa? jak bronił się barkiem będąc w narożniku?

Bellew dał z siebie wszystko co mógł. Zachowawczo to boksował Gasijew, ale nie Tony.

Podejrzewam, że jesteś mocno zmęczony i może stąd inne spostrzeżenia. Może emocje, sam nie wiem. Powodzenia w dalszych analizach walk.
 Autor komentarza: BezStraha
Data: 11-11-2018 12:26:10 
up.

te wszystkie akcje, które opisujesz jakie przeprowadzał Bellew robił w defensywie...w ofensywie praktycznie nie istniał.
Boksował cały czas tak samo z próba wciągnięcia Uska na kontrę. Co mu nie wychodziło ,bo Usyk lepiej czul dystans i nie wchodził w strefę do kontry Bellew.
W boksie proby rozgrywania czegoś nic nie znaczą...liczą się efekty.
Dla niewyrobionego obserwatora mogą być efektowne...tylko tyle.
 Autor komentarza: petro66
Data: 11-11-2018 12:59:12 
dopiero oglądając walkę drugi raz , to co dało się zauważyc to że Usyk zachodził Bellew z jego lewej i boksował prawym prostym , w dalszej czesci walki gdy bellew odracał się próbując dostosowac do pozycji Usyka nadziewał sie na lewy
 Autor komentarza: petro66
Data: 11-11-2018 13:00:44 
ktoś pisał odnośnie badań dopingowych , jego staus wg boxrec to:"VADA CBP enrolled " tak że chyba by wyłapali jak by coś było na rzeczy
 Autor komentarza: Bongo
Data: 11-11-2018 20:52:55 
W 3 rundzie tej walki wcisnąłem mute bo tego Miszkina nie da się słuchać. Niedosc że gada głupoty to wypowiada sie jakby w zwolnionym tępie. Gada co mu sie wydaje albo co by chciał żeby było a nie to co się faktycznie dzieje w ringu. I jeszcze jedno moim zdaniem Usyk nie miał żadnych trudności tylko jego założeniem bylo by bellew tak myślał. Wydaje mi sie ze plan był od początku taki by przycisnąć Anglika w 2 połowie walki
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.