GŁOWACKI vs WŁASOW O PAS TYMCZASOWEGO MISTRZA ŚWIATA WBO?!

Marcin Olkiewicz, Fightnews.com

2018-11-01

Istnieje duża szansa, że stawką zaplanowanego na 10 listopada w Chicago ćwierćfinałowego pojedynku turnieju WBSS pomiędzy Krzysztofem Głowackim (30-1, 19 KO) a Maksimem Własowem (42-2, 25 KO) będzie tytuł tymczasowego mistrza świata organizacji WBO. Wiążące decyzje w tej sprawie powinny zapaść w ciągu kilkudziesięciu najbliższych godzin.

Pas pełnoprawnego czempiona organizacji WBO dzierży obecnie Aleksander Usyk (15-0, 11 KO), jednak Ukrainiec prawdopodobnie po spodziewanym zwycięstwie za dziesięć dni w Londynie z Tonym Bellew zwakuje swój tytuł i przeniesie się do kategorii ciężkiej. Dlatego też włodarze World Boxing Organization rozważają usankcjonowanie walki Polaka z Rosjaninem jako starcia o pas tymczasowy. I prawdopodobnie tak by się już stało, gdyby nie sprzeciw ze strony obozu Firata Arslana (44-8-2, 29 KO).

Niemiec z tureckimi korzeniami zajmuje w najnowszym zestawieniu WBO trzecią lokatę i gorąco zabiega o to, by w starciu o pas tymczasowy zmierzyć się ze sklasyfikowanym na pozycji czwartej Węgrem Imre Szello (22-0, 14 KO). Z nieoficjalnych informacji wynika jednak, że szef światowej federacji WBO Francisco "Paco" Valcarcel zamierza nadal wspierać ideę turnieju World Boxing Super Series i większe szanse na pojedynek o tytuł interim mają Głowacki z Własowem. Wszystko powinno rozstrzygnąć się już wkrótce. Trzymajmy kciuki!