BASHIR: ALEKSANDER USYK TO NAJLEPSZY BOKSER BEZ PODZIAŁU NA KATEGORIE

Redakcja, 112.international

2018-10-30

James Ali Bashir został odsunięty od narożnika i nie jest już trenerem Aleksandra Usyka (15-0, 11 KO). Nie żywi jednak urazy i przekonuje, że to właśnie Ukrainiec jest dziś najlepszym bokserem na świecie.

Mistrz olimpijski z Londynu (2012) zdominował kategorię junior ciężką (90,7kg). Najpierw pokonując w Polsce Krzyśka Głowackiego - jeszcze z Bashirem w drużynie, zdobył pas federacji WBO, a potem wygrywając turniej World Boxing Super Series dorzucił pozostałe trzy tytuły, zostając trzecim po Holyfieldzie i Bellu zunifikowanym championem kategorii cruiser, a pierwszych z czterema pasami. Wcześniej pas WBO nie był jeszcze traktowany na równi z WBC, WBA i IBF.

Co ciekawe Usyk wszystkie walki mistrzowskie toczył za granicą, na terenie rywala. Kolejny pojedynek nic nie zmieni. Jego rywalem 10 listopada w Manchesterze będzie Tony Bellew (30-2-1, 20 KO).

USYK CHCE JOSHUY PO WALCE Z BELLEW >>>

- W mojej ocenie Usyk jest dziś najlepszym pięściarzem na świecie. Jest wielu znakomitych bokserów, ale to właśnie Aleksander jest najwszechstronniejszy i najbardziej kompletny. Łomaczenko również jest świetny, ale najlepszy jest Usyk. Pracowałem z nim przez trzy lata i mogę was zapewnić, że to jeszcze nie jest szczyt jego możliwości. Zobaczycie go jeszcze lepszego. Ma wielkie umiejętności techniczne i niedługo może zdetronizować Joshuę na tronie wagi ciężkiej - przekonuje Bashir.