HEARN ZGADZA SIĘ Z ARUMEM: SHOWTIME WYCOFA SIĘ Z BOKSU

Victor Salazar, boxingscene.com

2018-10-23

Eddie Hearn zgadza się z Bobem Arumem, który stwierdził, że w przyszłym roku telewizja Showtime pójdzie w ślady HBO i wycofa się z boksu.

HBO, która transmitowała pojedynki bokserskie od 45 lat, ogłosiła niedawno, że w tym roku pokaże ostatnią galę. Zdaniem Aruma boks przestanie transmitować też konkurencyjna stacja Showtime. - Świat nigdy nie pozostaje taki sam, ciągle się zmienia. Czas takich telewizji jak Showtime i HBO już minął - mówił ostatnio szef stajni Top Rank.

- Widziałem komentarz Aruma, że Showtime pójdzie w ślady HBO i wycofa się z tego biznesu. I ja się z tym zgadzam. Konkurencja będzie teraz ostra. HBO po prostu nie chciała się dłużej w to bawić. Wszyscy, którzy chcą konkurować, będą musieli dużo inwestować. Pretendenci w wadze średniej będą musieli walczyć na DAZN. Tak samo jak ktoś będzie chciał walczyć z Anthonym Joshuą - również będzie musiał wtedy przejść do DAZN - powiedział Hearn.

Brytyjski promotor podpisał w tym roku intratny, opiewający na miliard dolarów kontrakt z platformą streamingową DAZN. Będzie ona pokazywać w USA walki m.in. wspomnianego Joshuy i Saula Alvareza.