ROSJANIE CHĘTNI NA ORGANIZACJĘ WALKI NURMAGOMIEDOWA Z FLOYDEM

Redakcja, ESPN

2018-10-19

Czy rzeczywiście możliwa jest walka Floyda Mayweathera Jr (50-0, 27 KO) z Chabibem Nurmagomiedowem, niepokonanym mistrzem organizacji UFC, na zasadach bokserskich? Niektórzy traktują to już śmiertelnie poważnie.

Umar Kremliew, sekretarz generalny Rosyjskiej Federacji Bokserskiej, oferuje podobno wielkie pieniądze, żeby tylko taki pojedynek odbył się na sławnym Stadionie Łużniki w Moskwie.

- Jeśli taki pojedynek odbędzie się na zasadach bokserskich, bardzo chętnie to zorganizujemy u siebie. Jesteśmy przygotowani na coś takiego. Chabib potrafi dobrze boksować, pokazał to zresztą w konfrontacji z McGregorem - stwierdził Kremliew.

Całą sprawę ucina jednak Dana White, prezydent UFC. - Nie zwracajcie nawet specjalnie uwagi odnośnie tych informacji. Chabib ma z nami ważny kontrakt, a nikt się do nas nie zgłosił z zapytaniem o taką walkę. Mayweather lubi budować swoje nazwisko w ten sposób.

OJCIEC CHABIBA CHCE POMOCY TYSONA >>>

Nieco inaczej sprawę stawia Ali Abdelaziz, menadżer mistrza mieszanych sztuk walki.

- Respektujemy fakt, że mamy wciąż ważny kontrakt z UFC, ale jesteśmy otwarci na ideę spotkania z Mayweatherem i rozmawiamy z każdym. Obaj są niepokonanymi mistrzami. Mayweather jest wielką gwiazdą, natomiast za Chabibem stoją muzułmańscy kibice, niektórzy również bardzo bogaci. To byłaby prawdziwa walka - przekonuje Abdelaziz.