TRENER I MENADŻER WILDERA: FURY POTRAFI ZAHIPNOTYZOWAĆ

2018-10-12, Redakcja, World Boxing News

Jay Deas - menadżer i drugi trener Deontaya Wildera (40-0, 39 KO), docenia klasę Tysona Fury'ego (27-0, 19 KO), z którym jego podopieczny spotka się 1 grudnia w Los Angeles w ósmej obronie tytułu mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBC.

- Już poprzednio z Francesco Pianetą on wyglądał dużo lepiej niż w pierwszej walce po powrocie. Potrzebował rund i dostał je. Z czasem wyglądał coraz lepiej i w ostatnich trzech starciach boksował już naprawdę dobrze. Widać jeszcze było pewne braki po tak długiej przerwie, jednak od ósmej rundy wyglądał fajnie. To będzie świetne zestawienie i bardzo ciekawa walka - przekonuje Deas.

- Na pewno musimy być przygotowani na najlepszą wersję Fury'ego. Nie patrzymy na to, że bukmacherzy widzą nas w roli wyraźnego faworyta, bo bukmacherzy nie siedzą na sali treningowej i nie wiedzą, co dzieje się na obozie przygotowawczym. A skoro Tyson uznał, że jest na nas gotowy, widocznie naprawdę musi być w formie. Jesteśmy podekscytowani, bo to będzie kapitalne zestawienie - kontynuował szkoleniowiec "Brązowego Bombardiera".

- Fury to sprytny, wręcz podstępny zawodnik, który potrafi oszukać przeciwnika. Jest jak kostka Rubika, umiejący wręcz zahipnotyzować oponenta i sprawić, że ten boksuje poniżej swoich możliwości. Dlatego też Deontay i my wszyscy nie możemy się już doczekać tej potyczki - zakończył Deas.

<< Powrót na stronę główną <<