WBSS: MIKE PEREZ REZERWOWYM WALKI MASTERNAK vs DORTICOS

2018-10-10, Redakcja, irish-boxing.com

Mike Perez (23-3-1, 15 KO) startował w pierwszej edycji World Boxing Super Series kategorii junior ciężkiej, lecz przegrał nieznacznie w ćwierćfinale z mistrzem WBC Mairisem Briedisem. W drugiej edycji WBSS Kubańczyk również będzie występował, ale jako pierwszy rezerwowy. I zacznie z wyższej półki, bo jak na walkę rezerwową zestawienie wydaje się naprawdę ciekawe.

W pierwszym sezonie rezerwowe walki nie były zbyt interesujące. W parze zawsze był wyraźny faworyt, który wygrywał. Perez jednak zmierzy się tym razem z naprawdę solidnym Keithem Tapią (18-1, 11 KO). Dziesięciorundowy pojedynek odbędzie się 20 października w Orlando, poprzedzając ćwierćfinałowe starcie Mateusza Masternaka (41-4, 28 KO) z byłym już mistrzem świata federacji WBA, Yunierem Dorticosem (22-1, 21 KO).

W pierwszej parze, tydzień wcześniej, czyli w najbliższą sobotę, Andrew Tabiti (16-0, 13 KO) skrzyżuje w Rosji rękawice z Rusłanem Fajferem (23-0, 16 KO). Lepszy z tej dwójki będzie czekał w półfinale na Masternaka bądź Dorticosa. Z kolei Perez pozostaje w gotowości, by wskoczyć w miejsce ewentualnie kontuzjowanego pięściarza. On jest pierwszym rezerwowym.

<< Powrót na stronę główną <<