FEDERACJA WBC OTWARTA NA WALKĘ WHYTE-ORTIZ

2018-10-10, Redakcja, Sky Sports

Federacja World Boxing Council jest otwarta na to, by Dillian Whyte (24-1, 17 KO) zmierzył się w ostatecznym eliminatorze do walki o pas w wadze ciężkiej z Luisem Ortizem (29-1, 25 KO).

Whyte poszukuje rywala na grudzień. Ortiz zaproponował, że z nim zaboksuje na gali Wilder-Fury. Wyraził też gotowość do spotkania na ringu w Wielkiej Brytanii.

- Zaakceptujemy ten pojedynek jako finałowy eliminator, zwycięzca byłby drugim w kolejności obowiązkowym pretendentem - oświadczył Mauricio Sulaiman, szef WBC.

Pierwszym pretendentem tej federacji jest Dominic Breazeale (19-1, 17 KO). Whyte i jego obóz twierdzą, że Anglik bardziej zasługuje na ten status, dlatego odwołali się od werdyktu WBC.

- Wierzę, że Dillian Whyte bardzo zasłużył na pierwsze miejsce w rankingu, które w tej chwili zajmuje. Ze względu na szczególne okoliczności obowiązkowym pretendentem jest jednak Dominic Breazeale. Whyte odwołał się od naszej decyzji, do czego ma oczywiście prawo. Nie mogliśmy się tym ostatnio zająć z powodu napiętego terminarza, ale jego pismo zostanie rozpatrzone - stwierdził Sulaiman.

<< Powrót na stronę główną <<