FEDERACJA WBC WPROWADZI KODEKS POSTĘPOWANIA ETYCZNEGO

2018-10-10, Trix Dixon, boxingscene.com

Szef federacji WBC skrytykował wydarzenia po walce Chabiba Nurmagomiedowa z Conorem McGregorem na gali UFC 229. Stwierdził, że jego federacja wprowadza kodeks etyczny, aby spróbować zapobiegać podobnym sytuacjom na galach boksu.

Po wygranej nad Irlandczykiem Nurmagomiedow wyskoczył z klatki i zaatakował jego obóz. - To było okropne. Takie rzeczy widziano już jednak w innych sportach. Dlatego musimy zacząć działać, nie być tylko obserwatorami - oświadczył Mauricio Sulaiman, prezydent World Boxing Council.

W ubiegłym tygodniu było blisko rękoczynów na konferencjach prasowych z udziałem mistrza WBC w wadze ciężkiej Deontaya Wildera (40-0, 39 KO) i Tysona Fury'ego (27-0, 19 KO), którzy zmierzą się 1 grudnia w Los Angeles.

- Bokserzy posuwają się za daleko - podkreślił Sulaiman, odnosząc się do promocji walk w dzisiejszych czasach.

- Na ostatniej konwencji zaprezentowaliśmy kodeks postępowania etycznego dla pięściarzy i ich narożników. To wytyczne odnośnie zachowania poza ringiem, na konferencjach prasowych, ceremoniach ważenia, podczas walki i po jej zakończeniu. Kodeks przewiduje granicę, która jednak będzie niewidoczna. Bardzo trudno ocenić, co jest akceptowalne, a co nie. Istnieją przecież różne kultury. Dane słowo znaczy co innego w Argentynie, a co innego w Meksyku. Dane zachowanie nie stanowi w Japonii takiego samego wykroczenia, jakie stanowi w Chinach. Jesteśmy w każdym razie bardzo zaniepokojeni tym, co się dzieje podczas tych wydarzeń - dodał.

<< Powrót na stronę główną <<