SAUNDERS BEZ LICENCJI - ANDRADE I KAUTONDOKWA O WAKUJĄCY PAS WBO

2018-10-10, Keith Idec, BoxingScene

Komisja Sportowa Stanu Massachusetts nie przyznała licencji Billy'emu Joe Saundersowi (26-0, 12 KO). Tak oto 20 października w Bostonie nie dojdzie do jego starcia z Demetriusem Andrade (25-0, 16 KO). Ale to nie koniec problemów Anglika.

W jego miejsce wskakuje Walter Kautondokwa (17-0, 16 KO) i to on zaboksuje za dziesięć dni z Andrade. Nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia od World Boxing Organization, ale niemal na pewno w następny weekend w Bostonie poznamy nowego championa tej federacji w wadze średniej. Saunders ma zostać pozbawiony pasa. A przecież za ten pojedynek miał zarobić aż 2,3 miliona dolarów. Utrata pasa i tak wielkich pieniędzy na pewno zaboli Billy'ego...

Anglik wpadł na wyrywkowej kontroli organizacji VADA. W jego organizmie wykryto Oxilofrine, choć Saunders udowadnia, iż zakazany środek był w spreju do nosa. Nie przekonał jednak członków komisji. A kilka dni temu Paco Valcarcel - prezydent WBO, jasno dał do zrozumienia, że jeśli walka nie dojdzie do skutku, Brytyjczykowi ten tytuł zostanie odebrany. Tak więc Andrade i Kautondokwa zmierzą się o wakujące po nim trofeum.

<< Powrót na stronę główną <<