CIEKAWY TEST FIEDOSOWA - 13 PAŹDZIERNIKA ZAWALCZY Z DAWEJKO

Aleksiej Sukaczew, Boxingscene

2018-10-02

Andriej Fiedosow (30-3, 25 KO) w czerwcu powrócił na ring po dwóch latach przerwy szybko stopując Francisco Mirelesa, a 13 października podczas gali World Boxing Super Series w Jekaterynburgu stanie przed bardzo ciekawy testem. Jego rywalem będzie bowiem solidny Joey Dawejko (19-5-4, 11 KO).

Mocno bijący Rosjanin wygrał turniej Boxcino w wadze ciężkiej organizowany przez stację ESPN, potem zdobył regionalny pas WBA Fedelatin, a później trafiła mu się w karierze wspomniana wcześniej dwuletnia przerwa.  Teraz jednak będzie miał okazję na dobre powrócić do szerokiej czołówki, bo zwycięstwo nad mającym polskie korzenie Amerykaninem na pewno pozwoli mu ponownie wskoczyć w rankingi. Pojedynek zakontraktowano na dziesięć rund.

Głównymi atrakcjami gali w Jekaterynburgu będą ćwierćfinałowe potyczki turnieju WBSS pomiędzy Zolanim Tete a Michaiłem Alojanem, a także Andrew Tabitim i Rusłanem Fajferem.