ZHANG ZHILEI Z JUBILEUSZOWYM, DWUDZIESTYM ZWYCIĘSTWEM

2018-09-29

Zhang Zhilei (20-0, 16 KO) - wicemistrz olimpijski wagi super ciężkiej sprzed dekady, zanotował jubileuszowe, dwudzieste zwycięstwo, wracając po dłuższej przerwie do swojej ojczyzny.

Chiński olbrzym trenuje na co dzień za oceanem pod okiem Shauna George'a. Coraz głośniej mówi się o organizacji wielkiej gali ojczyźnie Zhanga, podczas której ten mógłby skrzyżować rękawice z Anthonym Joshuą (22-0, 21 KO). Byłby to ich rewanż za ćwierćfinał olimpijski w Londynie.

Póki co Zhilei spotkał się z Donem Haynesworthem (15-3-1, 13 KO) i zastopował nowojorczyka w połowie trzeciej rundy. Tym samym reprezentant gospodarzy obronił regionalny pas WBO Oriental i umocni się zapewne w rankingu federacji World Boxing Organization (#6).