SERBOWIE BEZ GWIAZD

Sławomir Ciara, Informacja własna

2018-09-27

Światowa Konfrontacja Boksu Olimpijskiego i przed nami kolejny sprawdzian naszej reprezentacji seniorów, która zmierzy się w najbliższy piątek o godz. 17:30 z świeża drużyną Serbii w Uniwersyteckim Centrum Sportu przy ul. Świętego Józefa 17. Już informowaliśmy >>> o składzie biało-czerwonych teraz przyszedł czas, aby poznać rywali na 28 września.

W toruńskim UCS wystąpią – waga kogucia Nikola Bojakovac, waga lekkopółśrednia – Marko Terzić, waga półśrednia – Jovan StefanovićVladimir GubaśNikola ZivanovićLazar Stanojević, waga średnia – Stefan Colović, waga półciężka – Sasa Milovac, waga ciężka – Milian Stevović, waga superciężka – Darko Milić. Pierwszym trenerem pięściarzy z Bałkanów jest Mane Marćeta.

Serbowie przywieźli czterech zawodników wagi półśredniej, a zgodnie zapowiedzią w meczu międzypaństwowym może zaprezentować się ich trzech.

Z oficjalnego komunikatu Polskiego Związku Bokserskiego wynika, że w serbskim zespole nie ma wielkich gwiazd. Najbardziej znanymi pięściarzami są: Lazar Stanojević i Sasa Milovac. Obaj rywalizowali w mistrzostwach Europy w Samokowie. Odpadli jednak we wcześniejszych potyczkach.

Przypomnijmy, że to już kolejny test polskich pięściarzy w ramach światowej konfrontacji boksu olimpijskiego. Wcześniej biało-czerwoni między innymi pokonali: Turcję (22:0), Irlandię (14:8), Niemców (12:8) czy Węgrów (14:6). Transmisja w TVP Sport (start o godzinie 18:05).