WALCZYŁ Z JEDNYM I DRUGIM: POWIETKIN NIE MOŻE ZACZĄĆ ZACHOWAWCZO

Keith Idec, BoxingScene

2018-09-22

Carlos Takam może powiedzieć o dzisiejszym starciu Anthony'ego Joshuy (21-0, 20 KO) z Aleksandrem Powietkinem (34-1, 24 KO) więcej niż inni. Dlaczego? Bo mierzył się z jednym i drugim. Nic więc dziwnego, że dziennikarze spytali go o typ na konfrontację dawnych rywali.

Rosjanin po kapitalnym boju znokautował ciężko Kameruńczyka w dziesiątej rundzie (2014), natomiast Joshua zastopował go (2017) również w dziesiątej odsłonie, ale wielu zarzucało wtedy sędziemu, że tylko szukał pretekstu, by poddać dzielnego pretendenta. Dziś Anglik będzie bronił tytułu mistrza świata wagi ciężkiej federacji IBF/WBA/WBO.

- Jeśli Powietkin zacznie zbyt wolno i zachowawczo, Joshua go ubije. Powinien od początku ruszyć, ale też nie przesadzić, by się nie wystrzelać. W ostatnim występie przeciwko Price'owi wyglądał na wolniejszego niż w przeszłości. Te roczne zawieszenie zrobiło swoje. Na pewno nie przestraszy się kibiców, bo ma mentalność Rosjanina i nie ma mowy, by się poddał czy przestraszył. Jestem przekonany, że pokaże dobry boks, o ile tylko nie zacznie zbyt zachowawczo - stwierdził Takam.