KHAN: MOIM ZDANIEM GOŁOWKIN TYM RAZEM ŁATWO WYGRA Z CANELO

Redakcja, TalkSport

2018-09-15

W maju 2016 roku Saul Alvarez (49-1-2, 34 KO) ciężko znokautował Amira Khana w szóstej rundzie. I choć Anglik na własnej skórze poczuł ciosy Canelo, w dzisiejszym rewanżu stawia na zwycięstwo Giennadija Gołowkina (38-0-1, 34 KO). I wypomina swojemu pogromcy aferę dopingową.

- Pytanie, czy Canelo będzie tym samym zawodnikiem, jakim był w pierwszej walce? Został przecież złapany na clenbuterolu. Jeśli więc szprycował się tym przez całą karierę, a teraz przestał, wpłynie to bardzo niekorzystnie na jego psychikę. Na zdjęciach nie wygląda już na tak dużego jak wcześniej. W mojej ocenie powinien zostać zdyskwalifikowany na długo, wszak w ringu można kogoś zabić - nie ukrywa Anglik.

- Jeśli Alvarez używał tego wcześniej, może fizycznie to na niego nie wpłynie jakoś niekorzystnie, za to na psychikę i sferę mentalną już na pewno. Dlatego też moim zdaniem Gołowkin stosunkowo łatwo wygra w tym rewanżu. Zresztą na mojej karcie wygrał pierwszą walkę dwoma punktami. Powtórzę, jeśli Canelo wcześniej brał, a teraz jest czysty, wówczas odbije się to bardzo niekorzystnie na jego sferze mentalnej - dodał Khan.

Transmisja z Las Vegas od 1:40 na TVP Sport oraz od 4:15 na TVP 1.