DUBOIS OSTRZEGA JOSHUĘ, BY TEN NIE LEKCEWAŻYŁ POWIETKINA

Redakcja, metro.co.uk

2018-09-14

Utalentowany Daniel Dubois (8-0, 8 KO) był jednym ze sparingpartnerów Aleksandra Powietkina (34-1, 24 KO) w ramach jego przygotowań do walki z Anthonym Joshuą (21-0, 20 KO) o trzy pasy wagi ciężkiej. Pojedynek odbędzie się w przyszłą sobotę na sławnym Stadionie Wembley w Londynie. Mocno bijący "Dynamit" ostrzega swojego rodaka, by ten nie lekceważył pretendenta, bo może zapłacić za to srogą karę.

Dla AJ-a będzie to obowiązkowa obrona. Rosjanin to mistrz olimpijski z Aten (2004) i dawny posiadacz pasa WBA Regular. Niektórzy twierdzą nawet, że będzie najtrudniejszym testem dla Joshuy od czasu pamiętnego starcia z Władimirem Kliczką.

- Powietkin to dobrze wyszkolony i silny fizycznie pięściarz. Gdy jest się z nim w ringu, daje się odczuć to jego wielkie doświadczenie. Jest nie tylko bardzo dobrze wyszkolony, ale przy tym również sprytny i inteligentny. Facet naprawdę dużo wie o boksie. Wspólne sparingi były dla mnie doskonałym doświadczeniem i cenną nauką - mówi Dubois.

- Szczerze mówiąc nie poczułem specjalnie siły ciosów Powietkina, ale jest silny fizycznie i mimo wszystko Joshua nie może go lekceważyć. To bardzo przebiegły i sprytny pięściarz - dodał obchodzący w zeszłym tygodniu dopiero 21. urodziny bokser z Londynu.