O'SULLIVAN: LEMIEUX JEST JUŻ ROZBITY, TO BĘDZIE ŁATWA WALKA

Keith Idec, Boxingscene

2018-09-11

W najbliższą sobotę oczy całego bokserskiego świata będą skierowane na potyczkę Saula Alvareza z Giennadijem Gołowkinem, jednak w Las Vegas dojdzie także do kilku innych interesujących walk. Jedną z nich będzie starcie Gary'ego O'Sullivana (28-2, 20 KO) z Davidem Lemieux (39-4, 33 KO).

Obaj panowie słyną z potężnego uderzenia, a zatem należy spodziewać się, że w ringu od początku będą leciały iskry. Zapowiada to zresztą sam Irlandczyk.

- Myślę, że będę mógł w walce z Lemieux wyprowadzać ciosy ze zdecydowanie większą częstotliwością niż w starciu z Douglasem, który jest od niego lepszym zawodnikiem. On bardzo dobrze się poruszał, miał szybkie nogi, długie ręce i jeszcze kilka innych rzeczy. Tak więc sądzę, że pojedynek z Lemieux będzie łatwiejszy niż ten z Douglasem - prowokuje swojego najbliższego oponenta Irlandczyk.

- Jestem od Davida świeższym zawodnikiem, jego czas już minął. W przeszłości on rzeczywiście miał swoje dobre momenty, stoczył wiele wojen, ale jest już rozbity. Czuję, że wszystko w tym pojedynku będzie zależało wyłącznie ode mnie - powiedział O'Sullivan.

Przypomnijmy, że poza walkami Canelo vs Gołowkin i O'Sullivan vs Lemieux w sobotnią noc w Las Vegas dojdzie także do starć Jaimego Mungui z Brandonem Cookiem oraz Romana Gonzaleza z Moisesem Fuentesem. Całą imprezę będzie można zobaczyć w TVP1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport.