JOSHUA CHCE ZNOKAUTOWAĆ POWIETKINA. 'NIE BĘDĘ OSTROŻNY'

Redakcja, Sky Sports

2018-09-11

Anthony Joshua (21-0, 20 KO) zapowiada, że w swoim stylu odważnie ruszy na Aleksandra Powietkina (34-1, 24 KO) i będzie się starał rozstrzygnąć walkę przed czasem.

- Trzeba wyjść i się dobrze bawić. Nie mogę być ostrożny, bo to rujnuje mój agresywny styl. Muszę iść po nokaut, tak jak zrobiłbym to w starciu z każdym innym rywalem - powiedział.

Anglik chce zaliczyć lepszy występ niż pod koniec marca, kiedy pokonał na punkty Josepha Parkera. Jak mówi, na jego postawę wpływ miało wtedy to, że w perspektywie była wielka walka z Deontayem Wilderem (40-0, 39 KO), do której ostatecznie nie doszło. Dlatego, jak mówi, teraz już nie myśli o kolejnym, zaplanowanym na 13 kwietnia występie.

- Powietkin może mnie trafić lewym sierpem, bum i światła gasną. Historia się zmienia. Powietkin walczy inaczej w każdym pojedynku. To mistrz olimpijski i pretendent do tytułu mistrza świata, który jedynej porażki doznał z rąk słynnego Władimira Kliczki. Waga ciężka to zabawa dla puncherów. Jeden cios może zmienić bieg historii - oznajmił.

Walka Joshua-Powietkin odbędzie się 22 września na stadionie Wembley w Londynie.