FREDDIE ROACH: FURY MA STYL I UMIEJĘTNOŚCI, BY POKONAĆ WILDERA

Redakcja, The Mirror

2018-09-04

Tyson Fury (27-0, 19 KO) zapowiada, że na dniach zostanie potwierdzona jego walka z mistrzem świata wagi ciężkiej federacji WBC Deontayem Wilderem (40-0, 39 KO). I choć większość przekreśla szanse Anglika, znany trener Freddie Roach przekonuje, iż na tronie World Boxing Council może wkrótce nastąpić zmiana warty.

- Walka już prawie dopięta i niedługo zostanie ogłoszona. Nigdy w życiu nie czułem się tak zmotywowany jak teraz. Dziękuję wszystkim za wsparcie jakie od was otrzymałem i wydaje mi się, że właśnie tym, którzy mnie tak wspierali w trudnych momentach, jestem winien to zwycięstwo - powiedział Fury, który pokonując w listopadzie 2015 roku Władimira Kliczkę sięgnął po pasy WBA/WBO/IBF.

ZNANY SPARINGPARTNER: WILDER KOPIE JAK KOŃ, MOCNIEJ NIŻ JOSHUA I BRACIA KLICZKO >>>

- Nie powiem, że Fury jest teraz numerem jeden i wygra, ale moim zdaniem może nim być i może pokonać Wildera. Ciężko go rozgryźć. Mam nawet wrażenie, że on czasem sam siebie zaskakuje. Tyson wie jednak jak wygrywać walki. Potrafi dobrze wykorzystywać swoje warunki fizyczne i ciężko się z nim walczy. A do tego ma mocną szczękę. Na tym najwyższym poziomie każdy może pokonać każdego. Jego styl nie będzie pasował Wilderowi, zresztą z tak niewygodnymi pięściarzami każdemu boksuje się trudno. Jeśli Fury będzie miał swój dzień, może go pokonać - stwierdził Roach.