CANELO: STOCZYŁEM PONAD STO WALK ULICZNYCH, POKONAM GOŁOWKINA

Redakcja, Informacja prasowa

2018-09-03

Saul Alvarez (49-1-2, 34 KO) ma walkę we krwi. Popularny Canelo pochwalił się, że jako młody chłopak, jeszcze przed poważną karierą bokserską, stoczył ponad sto ulicznych potyczek.

- Jako dzieciak często się biłem, tocząc ponad sto walk ulicznych. Przez mój nietypowy wygląd i rude włosy, mniej więcej od piątego roku życia musiałem się bić. Podróżowaliśmy od miasta do miasta i musiałem wszystko zaczynać od nowa. Moje życie od młodego było walką, czasem z dzieciakami starszymi nawet o pięć lat. Kiedy jednak sam miałem trzynaście lat, zająłem się już walką profesjonalnie - wspomina Meksykanin, który 15 września w T-Mobile Arena w Las Vegas spotka się po raz drugi z Giennadijem Gołowkinem (38-0-1, 34 KO). W stawce będą należące do Kazacha pasy mistrza świata wagi średniej federacji WBA i WBC.

WSZYSTKO O REWANŻU GOŁOWKIN vs CANELO >>>

- Po tym wszystkim co usłyszałem z ust Gołowkina straciłem do niego szacunek. On i jego ludzie przekroczyli pewną granicę. Ale to dobrze, bo ich oświadczenia i wywiady sprawiły, że jeszcze łatwiej jest mi dawać z siebie wszystko na treningach. Chcę udowodnić raz na dobre, że jestem od niego lepszym bokserem. Mimo tego wszystkiego pozostaję zrelaksowany. Jestem już bardzo doświadczonym zawodnikiem, więc potrafię stłumić ten gniew i wykorzystać go w należyty sposób. Wyjdę do ringu opanowany i zimny od emocji - kontynuował Canelo.

- Zawsze pozostawałem bardzo aktywny, więc rok bez walki był dla mnie bardzo trudnym okresem. Od lutego przeszedłem już chyba ze dwadzieścia niezapowiedzianych testów antydopingowych, lecz mogą mnie badać nawet na okrągło. Wezmę rewanż na Gołowkinie i wykorzystam każdy błąd jaki popełni w tej walce - dodał Alvarez.