LEWIS: WALKA WILDER-FURY JEST WIĘKSZA NIŻ JOSHUA-POWIETKIN

Marcin Olkiewicz, Boxingscene

2018-08-30

Dawny niekwestionowany mistrz świata wagi ciężkiej Lennox Lewis uważa, że planowane na listopad starcie Deontay'a Wildera (40-0, 39 KO) z Tysonem Furym (27-0, 19 KO) to bardziej interesujący pojedynek niż bój Anthony'ego Joshuy (21-0, 20 KO) z Aleksandrem Powietkinem (34-1, 25 KO).

Przypomnijmy, że AJ zawalczy z Rosjaninem już 22 września na słynnym stadionie Wembley w Londynie. Dokładna data i miejsce starcia Wildera z Furym wciąż nie zostały jeszcze potwierdzone.

- Walka Fury vs Wilder jest znacznie większa niż Joshua vs Powietkin - powiedział Lewis, nie ukrywając swojego podziwu dla "Olbrzyma z Wilmslow", który już w trzeciej walce po powrocie na ring zdecydował się podjąć tak wielkie wyzwanie.

- W tej walce (Wilder vs Fury przyp.red.) naprzeciw siebie stanie dwóch wielkich pięściarzy. Właśnie takich pojedynków chce publika. Fury zgadzając się na walkę z Wilderem w Ameryce wykonał właściwy ruch - analizuje Lewis.

- To z jego strony niebezpieczny ruch, ale z drugiej strony walka z Kliczką również była niebezpieczna, a wszyscy pamiętamy, jak dobrze w niej wyglądał. Byłem zaskoczony, jak potrafił tańczyć przez dwanaście rund. Ostatnio zrobił spory progres, zrzucił sporo wagi. To dobrze wróży przed starciem z Wilderem - stwierdził były mistrz świata.