LINARES WRACA W NOWEJ WADZE, RYWALEM ABNER COTTO

Redakcja, ESPN

2018-08-30

Były mistrz świata trzech kategorii wagowych Jorge Linares (44-4, 27 KO) powróci na ring 29 września w Fantasy Springs Resort Casino w Indio w Kalifornii, gdzie zmierzy się z Abnerem Cotto (23-3, 12 KO).

Starcie Wenezuelczyka z Portorykańczykiem - bratankiem słynnego Miguela, będzie główną atrakcją wieczoru na gali Golden Boy Fight Night, którą w USA będzie można oglądać za pośrednictwem Facebook Watch. Pojedynek odbędzie się w kategorii super lekkiej. Ostatnią walkę Linares stoczył w lekkiej, w której przegrał w maju w dziesiątej rundzie z Wasylem Łomaczenką i stracił pas WBA.

- Wracam głodniejszy niż kiedykolwiek, gotowy udowodnić światu, że nadal zaliczam się do najlepszych bokserów bez podziału na kategorie wagowe. Chcę dużych walk. Świat nie widział jeszcze najlepszego, co mam do zaoferowania - stwierdził Linares.

Dla Wenezuelczyka będzie to pierwszy występ pod okiem nowego trenera Jorge Zerpy. Zastąpił on na tym stanowisku Ismaela Salasa, który nie był dostępny dla Linaresa w trakcie przygotowań do potyczki z Łomaczenką. Pięściarza trenował wtedy jego brat i wieloletni asystent trenera Carlos Linares.