PROMOTOR JOSHUY: JESZCZE NIGDY NIE BYŁO NA NIM TAKIEJ PRESJI

Redakcja, Sky Sports

2018-08-29

Promotor Anthony'ego Joshuy (21-0, 20 KO) twierdzi, że na Angliku jeszcze nigdy nie ciążyła tak duża presja, jak przed pojedynkiem z Aleksandrem Powietkinem (34-1, 24 KO).

Joshua zaboksuje z Rosjaninem 22 września na stadionie Wembley w Londynie.

- Ludzie mówią oczywiście, że w razie wygranej może się zmierzyć ze zwycięzcą walki Wilder-Fury, ale on się skupia tylko na Powietkinie. Myślę, że właśnie ze względu na to, co się dzieje dookoła, na to, co mówią ludzie, to będzie najtrudniejsza walka w jego karierze. Jeszcze nigdy nie ciążyła na nim tak duża presja. Na miejscu Powietkina byłbym zachwycony tym, co się teraz dzieje - powiedział Eddie Hearn.

Joshua długo był łączony z Deontayem Wilderem (40-0, 39 KO), ale obozy obu zawodników nie zdołały osiągnąć porozumienia. Wilder ostatecznie zmierzy się jesienią z Tysonem Furym (27-0, 19 KO). W tym miesiącu Amerykanin poleciał do Belfastu, gdzie stanął z Furym twarzą w twarz w ringu po zwycięstwie Anglika nad Francesco Pianetą.

- Po tej walce zapytałem Joshuę, czy oglądał, a on na to: "Ale co?". Powiedziałem, że walkę Fury'ego. Odparł: "Nie, co się działo?". On jest bardzo skupiony na swoich przygotowaniach, bo dobrze wie, na co stać Powietkina. Wiedzą to też kibice. Każdy, kogo zapytacie, powie, że to trudna walka. Joshua nie ma w tej chwili ochoty na rozmowy o kimkolwiek innym niż Powietkinie - oświadczył Hearn.