PULEW OSTRZEGA FURY'EGO: URUCHOMIŁEM BEAST MODE

Redakcja, Informacja prasowa

2018-08-29

Kubrat Pulew (25-1, 13 KO) zapowiada wielką formę przed walką z Hughie Furym (21-1, 11 KO), z którym będzie rywalizować o status obowiązkowego pretendenta do tytułu IBF w wadze ciężkiej. Pojedynek odbędzie się 27 października w Sofii.

- To, że Fury przyjedzie do Bułgarii, kiedy tak wielu zawodników odmówiło, mówi samo za siebie. Wiem, że jest bardzo zmotywowany, bo to eliminator i zwycięzca będzie miał szansę walki o pas. Sugeruję jednak, żeby przestał na razie myśleć o pojedynku o tytuł i przygotował się na prawdziwą walkę. Ja już teraz jestem w "beast mode", głodny powrotu na ring! - oświadczył Bułgar.

- Chcę walczyć o pas, a żeby to zrobić, muszę wygrywać z czołówką. Walka z Pulewem to poważny pojedynek, muszę udowodnić swoją wartość, żeby go pokonać. Wierzę, że to zrobię, i to na jego podwórku. Wielu zawodników drżało na samą myśl o tym pojedynku - powiedział z kolei Fury.

Pulew zajmuje drugie, a Fury piąte miejsce w rankingu IBF. Tytuł dzierży Anthony Joshua (21-0, 20 KO), który 22 września zaboksuje z Aleksandrem Powietkinem (34-1, 24 KO).