MOŻLIWY REWANŻ WHYTE-CHISORA. POTEM WHYTE ZMIERZYŁBY SIĘ Z JOSHUĄ

Redakcja, Sky Sports

2018-08-29

Dillian Whyte (24-1, 17 KO) może być kwietniowym rywalem Anthony'ego Joshuy (21-0, 20 KO). Wcześniej jednak 30-letni Anglik ma stoczyć walkę w grudniu.

Wśród potencjalnych rywali na grudzień są Dominic Breazeale (19-1, 17 KO), Jarrell Miller (21-0-1, 18 KO) - październikowy przeciwnik Tomasza Adamka, oraz Dereck Chisora (29-8, 21 KO), którego Whyte pokonał po dramatycznej walce w grudniu 2016 roku. To właśnie Chisora wydaje się mieć w tej chwili największe szanse na potyczkę z Whyte'em.

- To ten pojedynek najbardziej chcieliby zobaczyć brytyjscy kibice. Prawdę mówiąc, uważam, że Chisora zasłużył na rewanż. W walce z Kabayelem wyglądał wprawdzie na skończonego, ale potem zaliczył ten świetny występ z Takamem. Jak można mu odmawiać prawa do rewanżu? - oznajmił promotor Eddie Hearn.

W razie zwycięstwa Whyte zmierzyłby się potem prawdopodobnie z Joshuą, o ile ten pokona 22 września na Wembley Aleksandra Powietkina (34-1, 24 KO). Kolejny występ Joshuy jest planowany na 13 kwietnia na tym samym stadionie.

- W tej chwili Whyte jest faworytem do tej walki, bo Wilder i jego ludzie w ogóle się z nami nie komunikują. Walka z Wilderem jest obecnie niemożliwa, bo jak mamy do niej doprowadzić, skoro nam nie odpowiadają? - stwierdził Hearn.