UZCATEGUI vs MADERNA 28 WRZEŚNIA W OAKLAND

Marcin Olkiewicz, The Ring

2018-08-28

Świeżo upieczony czempion organizacji IBF w wadze super średniej Jose Uzcategui (27-2, 23 KO) swoją kolejną walkę stoczy 28 września w Oakland, a jego oponentem będzie Ezequiel Osvaldo Maderna (26-4, 16 KO). Co ciekawe, w stawce pojedynku nie znajdzie się mistrzowski tytuł należący do Wenezuelczyka.

Wszystko dlatego, że Uzcategui już jakiś czas temu został zobligowany przez federację IBF do obowiązkowej obrony tytułu z Calebem Plantem (17-0, 10 KO). Data tego pojedynku nie została jednak jeszcze ustalona, a zatem "Bolivita" zdecydował się stoczyć zakontraktowaną na dziesięć rund walkę na podtrzymanie aktywności.

- To będzie moja pierwsza walka po zdobyciu tytułu. Zamierzam dumnie reprezentować swój kraj i moją ukochaną Tijuanę. Tym występem udowodnię światu i mojemu przeciwnikowi, dlaczego jestem najlepszym zawodnikiem swojej kategorii na świecie - zapowiedział Uzcategui.

Głównym pojedynkiem wrześniowego wieczoru w Oakland będzie starcie o mistrzowski pas organizacji IBF w wadze super muszej pomiędzy Jerwinem Ancajasem (30-1-1, 20 KO) a Alejandro Santiago Barriosem (16-2-4, 7 KO).