NA GALI Z ADAMKIEM ZADEBIUTUJE 'SZALONY SKUR***YN'

Redakcja, Matchroom Boxing

2018-08-14

Na gali w Chicago, na której Tomasz Adamek (53-5, 31 KO) zmierzy się z Jarrellem Millerem (21-0-1, 18 KO), zadebiutują dwaj zawodnicy, z którymi kontrakt podpisał Eddie Hearn, promotor m.in. Anthony'ego Joshuy.

W wadze średniej z nieznanym jeszcze rywalem zaboksuje Nikita Ababiy. To 19-letni Amerykanin, mający już za sobą sparingi m.in. z Danielem Jacobsem. Jego bokserskimi idolami są Mike Tyson, Roy Jones Jr, Manny Pacquiao i Floyd Mayweather Jr.

- Uwierzcie mi, spodoba się wam to, jak ten szalony skur***yn rozpala amerykańską scenę! - oświadczył Hearn, szef stajni Matchroom Boxing.

Na gali w Wintrust Arena zobaczymy też pierwszy zawodowy występ Nkosiego Solomona. Pochodzący z Gujany, ale mieszkający w USA 23-latek startuje w wadze ciężkiej. Mierzy 198 cm wzrostu.

- Moje marzenia są na wyciągnięcie ręki. Nkosi Solomon to mój jedyny i największy rywal, muszę go pokonać. Podbijam własny umysł, bo kiedy to zrobię, nikt, dosłownie nikt na świecie nie będzie mógł mnie powstrzymać - powiedział.

Głównym wydarzeniem gali w Chicago będzie potyczka mistrza IBF w wadze półciężkiej Artura Beterbijewa (12-0, 12 KO) z Callumem Johnsonem (17-0, 12 KO).